Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā nopirkt automašīnu, ja nav pietiekami daudz naudas?

Automašīnas iegāde ir lielas izmaksas, kas prasa rūpīgu plānošanu un budžeta veidošanu. Ja Tev nav pietiekami daudz naudas, lai nopirktu automašīnu uzreiz, neuztraucies – pastāv vairākas iespējas, kā padarīt šo sapni pieejamāku. Lūk, daži padomi automašīnas iegādei ar ierobežotu budžetu.

Saņem kredīta apstiprinājumu
Pirms apmeklē jebkuru automašīnu tirgotāju, saņem iepriekšēju automašīnas kredīta apstiprinājumu no bankas vai kredītsabiedrības. Tas rāda tirgotājiem, ka esi nopietns pircējs, un ļauj izvēlēties labāko procentu likmi. Ja zini savu apstiprināto kredīta summu, iespējams arī noteikt stingrāku budžetu.

Sakrāj naudu pirmās iemaksas veikšanai
Pat neliela summa, pirmās iemaksas veikšana palīdz divos veidos. Pirmkārt, tā samazina kopējo aizņēmuma summu. Otrkārt, tas parāda kreditoram, ka esat finansiāli atbildīgs. Ieteicams veikt vismaz 10% pirmo iemaksu, tomēr 20% pirmā iemaksa tiek uzskatīta par ideālu.

Pērc lietotu, nevis jaunu automašīnu
Jaunās automašīnas ļoti ātri zaudē savu vērtību. Būtībā jauns auto zaudē savu vērtību tiklīdz tas tiek izvests no salona, tāpēc iegādājoties mazlietotu vai pārbaudītu lietotu automašīnu, iespējams ietaupīt pat vairākus tūkstošus eiro. Šajā gadījumā ieteicams meklēt auto ar mazu nobraukumu vai auto, kuram bijis tikai viens īpašnieks.

Apsver līzingu
Ja Tev nav nepieciešamo līdzekļu, automašīnas līzings var būt labs risinājums. Tas ir finanšu līgums, kura laikā Tu teorētiski nomā automašīnu uz noteiktu laika periodu, parasti no 1 līdz 7 gadiem, maksājot fiksētu ikmēneša maksu. Līzingu gan uz jaunāvar noformēt gan jaunas, gan lietotas automašīnas iegādei. Atkarībā no līguma sākotnējiem nosacījumiem, pēc līguma termiņa beigām auto kļūs par Tavu īpašumu, Tev būs iespēja nopirkt automašīnu par nelielu summu vai to atgriezt līzinga devējam. Tas ļauj iegūt vēlamo automašīnu, neuzkrājot lielu summu uzreiz, un ērti atmaksāt to pa daļām. Tomēr ir svarīgi rūpīgi izpētīt līzinga nosacījumus, lai saprastu kopējās izmaksas un atbildību, kas saistīta ar līguma ievērošanu.

Ievēro savu budžetu
Ir viegli aizrauties ar jaunas automašīnas iegādes procesu. Taču saprātīga budžeta ievērošana pasargās Tevi no pārmērīgiem ikmēneša maksājumiem un naudas trūkuma. Neļauj tirgotājam pierunāt sevi iegādāties dārgāku automašīnu, nekā Tu patiešām vari atļauties.

Veic pārrunas
Vai nu pērkot no tirgotāja vai privātpersonas, pārrunas ir obligātas. Izpēti arī citus piedāvājumus, lai zinātu auto patieso tirgus vērtību un neatkāpieties no tās. Reizēm labākā pārrunu taktika ir palikšana pie sava.

Aprēķini visas izmaksas
Automašīnas cena nav vienīgā izmaksa, kas jāiekļauj budžetā. Svarīgi aprēķināt arī prognozētās izmaksas par nodokļiem, reģistrācijas maksājumiem, apdrošināšanas prēmijām, degvielu un regulāro apkopi. Šīs pastāvīgās izmaksas ātri summējas.
Ar budžeta disciplīnu un izpētot visas finansēšanas iespējas, ir iespējams iegādāties labu automašīnu, nepiesienot sevi lielām saistībām un parādiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.