Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā pareizi uzturēt koka terasi?

Terases materiāli ir pakļauti ilgstošai mitruma iedarbībai, tiešiem saules stariem, temperatūru svārstībām un citiem ārējās vides faktoriem, kuru rezultātā terases dēļi un zāģmateriāli var izbalēt, deformēties, pelēt vai apaugt ar aļģēm un sūnām. Tādējādi ne tikai būtiski tiek samazināta terases klāja vizuālā izskata kvalitāte, bet arī tiek iespaidota terases izturība ilgtermiņā.

Regulāra tīrīšana ar piemērotiem līdzekļiem
Rūpīga terases klāja mazgāšana ir nepieciešama gan pirms vasaras sezonas uzsākšanas, gan terases lietošanas laikā. Ja regulāra terases notīrīšana neļauj uz dēļiem un dēļu starpās uzkrāties netīrumiem, novēršot mitruma nevienmērīgu uzkrāšanos, tad rūpīga terases nomazgāšana pirms terases atjaunošanas darbu uzsākšanas palīdzēs nodrošināt labāku specializēto kopšanas līdzekļu iesūkšanos koksnē.

Pirms terases eļļošanas vai krāsošanas ir nepieciešama maksimāli visu netīrumu, putekļu, aļģu un sūnu notīrīšana, jo tikai uz perfekti tīras virsmas eļļa spēs pilnvērtīgi iesūkties koksnē, bet krāsa – izveidot noturīgu atjaunotās krāsas slāni. Taču terases dēļus nav ieteicams mazgāt ar augstspiediena mazgātāju, jo dēļu virsmu ir viegli saskrāpēt vai citādi bojāt.

Virsmas sagatavošana
Intensīvi izmantotas terases klājs un konstrukcija ir jāpārbauda ik gadu, nepieciešamības gadījumā nomainot bojātās terases daļas.

Svarīgi atcerēties, ka pirms eļļas vai krāsas kārtas atjaunošanas, terases dēļi ir ne tikai rūpīgi jānotīra, bet arī jānoslīpē gludi un jāapstrādā tos ar gruntēšanas līdzekli. Tādējādi tiks nodrošināts, ka uzklātais eļļas vai krāsas slānis būs izturīgs, bet virsma patīkami gluda.

Eļļas vai krāsas kārtas atjaunošana
Terases dēļu eļļošana atšķirībā no krāsošanas palīdz maksimāli saglabāt redzamu dabiskā koka tekstūru un maskē tādas nodiluma pazīmes kā smalkas švīkas un skrambas.

Eļļas kārtiņas izveidotais koksnes aizsargslānis pasargā dēļus no trupēšanas, plaisāšanas un izbalēšanas, kā arī aizkavēs sūnu veidošanos uz dēļu klāja. Tomēr, izvēloties terases eļļošanu, ir svarīgi pievērst uzmanību klājuma virsmai un laikapstākļiem darbu veikšanas laikā. Jo sausāka un tīrāka būs virsma, jo labāk eļļa varēs iesūkties koksnē.

Kokrūpniecības un mežsaimniecības uzņēmuma “BONO” plašajā terases dēļu un zāģmateriālu klāstā ir iespējams par izdevīgām cenām atrast visu nepieciešamo gan jaunas, gan atjaunotas terases būvniecībai. Ienāciet www.bonotimber.com, šeit noteikti būs labakie terases materiāli!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.