Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā parūpēties par savām finansēm Jaunajā gadā?

Sākoties jaunam gadam, daudziem ir svarīgi pārskatīt savu finansiālo situāciju un izvirzīt jaunus mērķus arī šajā svarīgajā jomā. Ja arī Jūs vēlaties sākt nākamo gadu ar skaidrāku vīziju un jaunu pārliecību, lasiet raksta turpinājumu un iedvesmojieties finansiāli veiksmīgākam gadam!

Atjaunojiet uzkrājuma mērķus

Ja Jūs jau veidojat uzkrājumu, pārskatiet, kā Jums ir veicies līdz šim. Varbūt ir nepieciešams veikt kādas korekcijas?

Savukārt, ja uzkrājuma veidošana vēl nav bijusi Jūsu uzdevumu sarakstā, šis ir īstais brīdis, kad to sākt. Lai naudu sakrāt būtu vienkāršāk, jānosaka konkrēts mērķis. Tas var būt uzkrājums neplānotiem izdevumiem, ceļojumam vai jauna auto iegādei.

Lai kāds būtu mērķis, svarīga ir regularitāte – pat ja ik mēnesi šim nolūkam varat atvēlēt salīdzinoši nelielu summu, galvenais ir krājkontu papildināt regulāri. Varat arī apņemties šim mērķim novirzīt visus neplānotos izdevumus, piemēram, prēmiju vai dāvinājumu.

Izveidojiet kredītu atmaksas plānu

Ja Jums ir aktīvas kredītsaistības, to ātrākai atmaksai vajadzētu būt Jūsu nākamā gada prioritātei. Pārskatiet savas iespējas palielināt ikmēneša maksājuma summu, lai ātrāk atmaksātu kredītu un samazinātu arī procentos aprēķināto summu.

Pārbaudiet kredītvēsturi

Kā zināms, kredīts ar sliktu kredītvēsturi izsniegts netiek. Tādēļ, lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ja šobrīd ir aktuāls kredīts vai kāds cits finanšu pakalpojums, ir vērts pārbaudīt savu kredītvēsturi.

To var izdarīt vairākos veidos, piemēram, Latvijas Banku kredītu reģistrā vai Kredītinformācijas birojā.

Kā sasniegt savus finanšu mērķus?

Ir skaidrs, ka, lai sasniegtu ilgtermiņa mērķus, ar sākotnējo iedvesmu vien nepietiks. Tam ir vajadzīga arī motivācija un disciplīna. Pretējā gadījumā būs viegli padoties kārdinājumiem, kas noteikti radīsies.

Piemēram, uzkrājuma veidošanā var palīdzēt atsevišķa krājkonta izveide, kā arī automātisko maksājumu pieslēgšana internetbankā.

Ja Jūsu ieceru īstenošanai vajadzīgs kredīts, ieskatieties Sefinance piedāvājumā un izvēlieties savām vajadzībām un iespējām atbilstošu risinājumu. Tāpat Sefinance mājas lapā uzzināsiet, kas jāņem vērā, ja ir aktuāls kredīts ar sliktu kredītvēsturi, kā arī citu vērtīgu informāciju.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.