Straujiem soļiem tuvojas pavasaris, kad dārznieki pilnu sparu metīsies dārza darbos. Dārza darbus palīdz veikt kvalitatīva dārza tehnika, kas ziemas laikā gulējusi dziļā miegā – pirms to atkal darbināt, ieteicams to pārbaudīt un sagatavot pavasara darbiem!
Veiciet tehniskā stāvokļa pārbaudi
Sākumā veiciet rūpīgu dārza tehnikas vizuālā stāvokļa pārbaudi, tādējādi nosakot, vai tehnika ziemas laikā nav sabojājusies, visas detaļas ir labā tehniskā stāvoklī un pilda savas funkcijas. Ja secināt, ka viss ir kārtībā, ķerieties pie nākamajiem soļiem, savukārt, ja secināt, ka tehnikai radušās kādas problēmas, centieties saprast, vai tās iespējams novērst!
Ja tomēr nepieciešams iegādāties jaunu tehniku, iespējams, var noderēt kredītlīnija no Creamcredit.lv, taču noteikti izvērtējiet savu maksātspēju un aizņemieties atbildīgi!
Uzasiniet ķēdes un asmeņus
Neatņemami pavasara darbu palīgi ir zāles pļāvējs, motorzāģis un cita tehnika, kas aprīkota ar ķēdēm un asmeņiem. Veiciet šo ierīču pārbaudi un, ja nepieciešams, uzasiniet to asās detaļas! Trulas ķēdes un asmeņi ne tikai apgrūtina darbus un ir bīstami, bet arī rada bojājumus, piemēram, ja zāle tiek pļauta ar zāles pļāvēju, kam ir truls asmens, tā var sākt kalst un brūnēt.
Nomainiet eļļu un degvielu
Nesteidzieties darbināt dārza tehniku, kas tik tikko pamodināta no ziemas miega! Sākumā pārbaudiet, vai esat no tās iztecinājis eļļu un degvielu – ja šķidrumi tomēr nav iztecināti, noteikti izteciniet un nomainiet tos tagad!
Dariet to pat, ja šķiet, ka eļļa un degviela ir atbilstošā krāsā un tajās nav svešķermeņu – ziemas laikā tās pavisam noteikti ir sastāvējušās! Vislabāk dārza tehnikai izmantot tieši to eļļu un degvielu, kas norādīta konkrētās ierīces lietotāja rokasgrāmatā, tādējādi nodrošinot labāko ierīces veiktspēju.
Pārbaudiet gaisa filtrus un aizdedzes sveces
Ja pavasara darbiem izmantosiet dārza tehniku, kas aprīkota ar degvielas motoru, pārbaudiet ierīču gaisa filtrus un aizdedzes sveces! Ja gaisa filtrs ir netīrs un ilgāku laiku nav mainīts, noteikti veiciet tā nomaiņu, pretējā gadījumā ievērojami palielināsies ierīces degvielas patēriņš, kā arī uz aizdedzes svecēm veidosies piedegumi.
Uzlādējiet akumulatorus
Mūsdienās daudzi dārznieki dod priekšroku tehnikai, kas aprīkota ar akumulatoru – arī akumulatoriem nepieciešama pienācīga pārbaude un apkope! Nekādā gadījumā nedarbiniet akumulatoru, kas tik tikko pamodināts no ziemas miega! Sākumā pārbaudiet, notīriet un uzlādējiet to vismaz līdz 40-60%.
Iesildiet motorus
Kad motors pārbaudīts un veikti visi apkopes procesi, beidzot varat ierīci iedarbināt. Ja vēlaties uzreiz ķerties pie pavasara darbiem, darbiniet ierīci vismaz 5-10 minūtes, kamēr tā iesilst.
Nomazgājiet un ieeļļojiet kustīgās detaļas
Pēc ziemas var gadīties, ka tehnikas kustīgās detaļas, kā riteņi, eņģes, salaiduma vietas un atsperes zaudē elastību un šķiet, ka ierīce ‘’čīkst‘’. Par laimi, vairumā gadījumu tas nozīmē nevis, ka kustīgās detaļas jānomaina, bet gan tās gluži vienkārši nepieciešams ieeļļot un pievilkt. Sākumā nomazgājiet kustīgās detaļas un apskatiet ierīces lietotāja rokasgrāmatu (lai uzzinātu, kā kopt konkrētās ierīces detaļas)!
Pat tad, ja regulāri un ļoti apzinīgi rūpējaties par tehniku, diemžēl tā var nolietoties un saplīst. Ja pavasara darbi gaida tepat aiz stūra un nepieciešama jauna dārza tehnika, iespējams, Jums var palīdzēt aizdevums (uzziniet, kādi ir populārākie kredītu veidi). Tomēr atcerieties, ka ikviens aizdevums ir nopietnas saistības, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt.
Lai darbīgs un ražens pavasaris!