Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā samazināt degvielas patēriņu ikdienā?

Gada aukstā sezona šoreiz nāk ar daudz un dažādiem satraukumiem. Viena no aktualitātēm pavisam noteikti ir degvielas cenas. Paralēli tādām resursu taupīšanas alternatīvām kā velosipēds, sabiedriskais transports vai pārvietošanās, vairāk staigājot ar kājām, pavisam noteikti ir arī paņēmieni, kā samazināt degvielas patēriņu tiem, kuriem automašīnas izmantošana ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa.

Piekop vienmērīgu braukšanas stilu
Vislielākais degvielas patēriņš rodas straujas bremzēšanas un brauciena uzsākšanas laikā. Šī iemesla dēļ vienmēr ir jāizvērtē nevajadzīga bremzēšana un dinamikas maiņa. Daudz efektīvāk darbosies laicīga un vienmērīga gāzes pedāļa atlaišana, kuras laikā tiks apturēta degvielas padeve, un motors, samazinot apgriezienus, pats veiks bremzēšanas funkciju.

Uzsākot braukšanu, uzmanība ir jāpievērš apgriezienu rādītājam. Maksimālās atzīmes sasniegšana nenodrošina veiksmīgu paātrinājumu – tas tikai rada skaņu un lielāku degvielas patēriņu. Pie norādītā vidējās atzīmes rādītājā ir jāpārslēdz nākamais pārnesums līdz tiek sasniegts vēlamais ātrums, tas nostabilizēts un panākts stāvoklis, kurā dzinējs darbojas ar mazāko degvielas patēriņu.

Izvēlies ekonomisku auto
Ja esi mašīnas meklējumos, tad pievērs uzmanību izvēlētā modeļa degvielas patēriņam. Mūsdienās viss iet uz priekšu, mainās un attīstās, un visi auto ražotāji domā par potenciālo klientu ērtumu un vajadzībām. Kā vienu no izciliem ekonomiska auto piemēriem var minēt Peugeot 208, kas ir ne tikai ar zemu degvielas patēriņu, bet arī vizuāli ir ļoti gaumīgs un papildināts ar jaunākajām tehnoloģijām.

Ja esi lielāka ģimenes auto meklējumus, tad viens no ekspertu ieteikumiem ir Hyundai Ioniq. Tam ir hibrīda benzīna dzinējs, kas to padara ne tikai ļoti ekonomiskāku, bet arī kritni draudzīgāku dabai.

Pārliecinies, ka riepām ir atbilstošs gaisa spiediens
Degvielas patēriņš jūtami pieaug, ja spiediens riepās ir nepietiekams. Aukstās sezonas laikā, kad tiek ietekmēta ceļu kvalitāte un to pārredzamība, gaisa spiedienu riepās ir jāpārbauda vidēji reizi mēnesī.

Atbilstošs riepu spiediens katrai automašīnai var atšķirties. To iespējams pārbaudīt atbilstoši tehniskajiem norādījumiem servisa grāmatiņā, vadītāja durvju ailē vadītāja vai iekšpusē benzīna vāciņam. Šie ir dati, kuriem ir jāuzticas un jāseko.

Nepārvadā neko lieku
Jo smagāka ir automašīna, jo vairāk degvielas tā patērē. Bērnu rati, kurus izmanto reiz mēnesī, kastes no ofisa, kuras jau pirms divām nedēļām vajadzēja izkraut, vai jebkura cita nevajadzīga lieta mašīnā prasa papildus enerģiju, kas nozīmē papildus degvielu.

Izņem no mašīnas visu lieku, jo tas ne tikai samazinās izmaksas, bet arī atbrīvos vairāk vietu un padarīs braucienu pasažieriem ērtāku un baudāmāku. Atceries, mašīna nav noliktava uz riteņiem.

Uzlabo aerodinamiku
Neizmantots bagažnieks uz jumta ir ne tikai papildus svars, bet arī būtiski ietekmē automašīnas kustības dinamiku, prasot tai papildus enerģijas resursus, lai sasniegtu nepieciešamo ātrumu. Ir iemesls, kāpēc auto dizains ir tāds, kāds tas ir, tāpēc iespēju robežās to nevajag apgrūtināt ar liekiem papildinājumiem.

Tāpat pie liela pārvietošanās ātruma būtiska ietekme uz kustību ir atvērtiem logiem, kuri rada gaisa virpuli, kas ar spēku mašīnā veic bremzēšanas funkciju. Siltos laikapstākļos pie liela braukšanas ātruma gaisa kondicionieris būs krietni efektīvāka izvēle kā atvērti logi.

Izplāno savu braucienu
Katram no mums reizēm gadās apmaldīties pilsētas ielās. Liekas tik nenozīmīgs sīkums, bet patiesībā, ja regulāri braucam liekus kvartālus, tad mēneša laikā varam nobraukt līdz pat 100 nevajadzīgiem kilometriem. Nemaz nerunājot par to, ja gadās patiesi aizbraukt nepareizā virzienā.

Pirms došanās ceļā vajag pārliecinies, vai ir skaidri zināms, kā precīzi nokļūt gala mērķī. Tas var ietaupīt ne tikai degvielu un naudu, bet arī lieki netiks radīts stress un liekas negatīvas emocijas.

Veic regulāru auto apkopi
Tāpat kā cilvēkam vajag vairāk resursu slimošanas laikā, arī automašīna patērē vairāk degvielas, ja tā ir tehniski sliktā stāvoklī. Regulāri nomainīti degvielas un gaisa filtri būs ilgtermiņa ieguldījums ne tikai automašīnas labsajūtā, bet arī samazinās degvielas patēriņu.

Tikpat būtiska ir arī bremžu kluču laicīga nomaiņa, jo tas ir ne tikai drošības jautājums, bet arī vienmērīgāk notiks automašīnas apstāšanas un uzsākšanas manevri. Dažādi nenovērsti bojājumi degvielas patēriņu var palielināt līdz pat 50%.

Apkop savu auto laicīgi. Tas dos ne tikai drošību un miera sajūtu, bet arī samazinās ikdienas izmaksas ilgtermiņā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.