Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kā sasniegt un saglabāt finansiālo stabilitāti? 3 noderīgi padomi

Lai arī finanšu pratība ir mūsdienās plaši apspriesta tēma, tomēr vēl arvien ir cilvēki, kuru finansiālo situāciju raksturo parādi, iztrūkums un nespēja iekrāt. Šādā situācijā ne vienmēr vainojami zemi ienākumi – ļoti bieži tā gluži vienkārši ir nesaprātīga esošo līdzekļu pārvaldīšana.
Šķiet pazīstami? Lasiet tālāk un uzziniet, kā naudas līdzekļus izmantot gudrāk.

Visa pamatā – budžeta plāns

Pirmais solis ir reālistiska budžeta plāna izveide – ņemot vērā ienākumus, izdevumus un finanšu mērķus, ko vēlaties sasniegt.

Šis uzdevums prasīs zināmas pūles, bet tas sniedz vērtīgus ieguvumus, piemēram, palīdzēs veiksmīgāk tikt galā ar neparedzētiem tēriņiem, sekmēs parādsaistību ātrāku nokārtošanu, ļaus īstenot lielākas ieceres, par kurām iepriekš varējāt vien sapņot.

Lai izveidotu budžeta plānu, vispirms jāsaprot gan ienākumu apmērs, gan arī tas, cik un kam Jūs tērējat. Kad izvērtēti līdzšinējie naudas tērēšanas paradumi, laiks ieviest vajadzīgās korekcijas, piemēram, atvadīties no liekajiem izdevumiem.

Prioritātes

Vispirms budžeta plānā jāiekļauj obligātie maksājumi, piemēram, dzīvokļa īre, komunālie maksājumi, pārtika un cits svarīgais, bez kā nevar iztikt.

Ja ir kredīti, arī to atmaksa jāuzskata par prioritāti, jo jebkuras kredītsaistības ir liels slogs budžetam. Izvērtējiet iespēju palielināt ikmēneša maksājuma apmēru, lai saīsinātu kredīta atmaksas termiņu un ietaupītu procentos aprēķināto summu. Ja ir vairāki kredīti, var noderēt parādu apvienošana, kas ļauj visus kredītus apvienot vienā un iegūt izdevīgākus atmaksas nosacījumus.

Mērķu izvirzīšana

Kad noteikts, cik daudz no Jums pieejamā budžeta tiks novirzīts svarīgākajām kategorijām, ir laiks izvirzīt mērķus. Varbūt Jums ir aktuāli izveidot uzkrājumu neparedzētām situācijām? Vai arī vēlaties sakrāt naudu kādam lielākam pirkumam?

Nosakiet reālistisku termiņu un izveidojiet plānu, kā to sasniegt. Neuztraucieties, ja summa, kas paliek pāri pēc visu obligāto izdevumu segšanas, ir ļoti niecīga. Galvenais šeit ir progress un regularitāte. Šim nolūkam lieliski noder automātiskā maksājuma pieslēgšana internetbankā.

Izveidot budžeta plānu, kas strādās Jūsu labā, nav sarežģīti – vajadzīga tikai apņēmība un nedaudz laika. Lai izdodās!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.