Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kāda ir populārākā transporta izvēle latviešu vidū?

Latviešiem, tāpat kā daudziem citiem eiropiešiem, ir pieejamas dažādas pārvietošanās iespējas. Īpaši populāri kļūst velosipēdi, līdz ar tā siltā laika parādīšanos. Tomēr pēdējos gados Latvijā ir manāms automašīnu skaita pieaugums. Vai tas nozīmē, ka automašīnas ir populārākais pārvietošanās līdzeklis valstī?

Latvijā ir spēcīga riteņbraukšanas kultūra, un daudzi cilvēki izmanto velosipēdu kā pārvietošanās veidu. Saskaņā ar Latvijas Transporta attīstības un izglītības asociācijas veikto aptauju ap 30% Latvijas iedzīvotāju velosipēdu izmanto kā pārvietošanās līdzekli. Lai gan velosipēdi ir lielisks variants īsām distancēm, tie nav praktiski lielākiem attālumiem vai sliktiem laikapstākļiem.

Daļa Latvijas iedzīvotāju dod priekšroku arī sabiedriskajam transportam. Tomēr, ja tiek salīdzināts autobuss vai tramvajs ar privāto automašīnu, latvieši labprātāk dod priekšroku automašīnām, pateicoties elastībai un brīvībai, ko sniedz savs transportlīdzeklis. Ar automašīnu cilvēks var organizēt savu laiku pats, nepaļaujoties uz sabiedriskā transporta grafikiem.

Neskatoties uz pieaugošo riteņbraukšanas popularitāti, auto Latvijā joprojām ir populārākais pārvietošanās veids. Automašīnu izmantošana Latvijā gadu gaitā nepārtraukti pieaug, un arvien vairāk cilvēku iegādājas automašīnu kā savu ikdienas pārvietošanās līdzekli. 2022.gadā Latvijā uz 1000 iedzīvotājiem bija ap 565 automašīnām. Galvenais iemesls, kāpēc cilvēki izvēlas iegādāties personīgo auto, ir to piedāvātās ērtības. Latvieši augstu vērtē savu laiku, un automašīna ir ērts veids, kā ekonomēt laiku, plānot ikdienas aktivitātes pēc sava grafika, ceļot ātrāk un ērtāk.

Runājot par automašīnu izvēli, Latvijas iedzīvotāji bieži vien meklē transportlīdzekļus, kas ir uzticami, ekonomiski un viegli kopjami. Kad runa ir par automašīnas izvēli, ir svarīgi ņemt vērā arī vidi, kurā tā tiks izmantota. Pilsētās mazākas automašīnas, kā piemēram mazi hečbeki vai sedani, būs praktiskākas un efektīvākas, viegli novietojot un manevrējot satiksmē, ņemot vērā ierobežoto stāvvietu skaitu un lielo satiksmes blīvumu. Savukārt laukos nelīdzenā reljefā vairāk piemērotas automašīnas ar lielākiem dzinējiem un labāku klīrensu. Tiem, kuriem ir nepieciešams transportlīdzeklis braukšanai bezceļa apstākļos, SUV un krosoveri ir iecienīta izvēle.

Arī jauniem autovadītājiem mazākas automašīnas bieži vien ir labākā izvēle, jo tās ir lētākas un vieglāk vadāmas. Automašīnas ar mazākiem dzinējiem, zemāku degvielas patēriņu un zemākām apdrošināšanas izmaksām ir ideāli piemērotas jauniem autovadītājiem. Kā piemērus var minēt Volkswagen Polo, Toyota Yaris un Peugeot 208.

Runājot par populārākajām automašīnām Latvijas iedzīvotāju vidū, viennozīmīgas atbildes nav. Tomēr starp Latvijas iedzīvotāju vidū pēdējo gadu populārākajām automašīnām ir Volkswagen Golf, Toyota Corolla, Skoda Octavia, Nissan Qashqai. Automašīnu popularitāte Latvijā turpina pieaugt, un tiek lēsts, ka 2023. gadā uz 1000 iedzīvotājiem valstī būs aptuveni 585 automašīnas. Latvijā pieaug popularitāte arī pēc elektroauto, laigan šī tendence pieaug, lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju joprojām brauc ar tradicionālajiem benzīna vai dīzeļa dzinējiem. 2022.gadā populārākās bija automašīnas ar benzīna dzinējiem, kam sekoja dīzeļi un elektriskās piedziņas spēkrati.

Kopumā Latvijas iedzīvotāji izvēlas pārvietošanās veidu, pamatojoties uz vairākiem faktoriem, piemēram, ērtības, laika menedžments, izmaksas un personīgās vēlmes. Lai gan velosipēdi un sabiedriskais transports ir laba izvēle nelieliem attālumiem, automašīnas joprojām ir populārākais pārvietošanās veids, sniegtās elastības un brīvības dēļ.

Raksts tapa sadarbībā ar Autocapital.lv. Populārāko marku un modeļu automašīnas visām gaumēm, pieredzēm un individuālām prasībām. Autocapital.lv palīdzēs piemeklēt klienta budžetam, vēlmēm un prasībām piemērotāko auto risinājumu. Tālrunis bezmaksas konsultācijām: +371-27-230-230

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.