Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kafijas aparāti. Kādu izvēlēties?

Augošais kafejnīcu tīkls norāda uz to, ka esam kaislīgi kafijas cienītāji un to, cik dažāda ir kafijas kultūra. Atklājam arvien jaunas vietas, kur iespējams izbaudīt jaunas kafijas garšas. Tomēr pievilcīga ir iespēja mājās vai darbā pagatavot lielisku kafijas tasīti. Dažādi kafijas aparātu tipi var pavērt dažādas pagatavošanas iespējas un ierādīt jaunas garšas. Tātad, kā izvēlēties kafijas aparātu?

Automātiskie kafijas aparāti

Šos kafijas aparātus izmantot ir pavisam vienkārši. Kafiju pagatavosiet ar vienas pogas spiedienu. Šie kafijas automāti visbiežāk paši spēj samalt kafijas pupiņas, kas ir liels pluss – katru dienu varēsiet baudīt svaigi maltu kafiju. Integrētā piena sistēma ļauj izbaudīt dažādākos kafijas dzērienus: latte, espresso, kapučīno, americano kafiju u.c.

Priekšrocības:

● Ātra pagatavošana;
● Plaša kafijas dzērienu izvēle;
● Vienkārša izmantošana;
● Pats samaļ kafiju;
● Spēj piedāvāt vairākas funkcijas: automātiskā attīrīšana, recepšu saglabāšana, tasīšu sildīšana utt.

Trūkumi:

● Parasti aizņem daudz vietas;
● Cena.

Pusautomātiskie kafijas aparāti

Šādus aparātus visbiežāk izmanto kafejnīcās, bet tādu iespējams arī turēt mājās. Gardas kafijas pagatavošana ar šādu aparātu prasa nelielas iemaņas, tomēr vēlāk varēsiet baudīt lieliskus rezultātus. Tajos varat izmantot maltu kafiju, kafijas pupiņas vai kafijas tabletes, savukārt pienu saputosiet ar tvaika uzgali. Dažos piena tvertnes jau ir integrētas.

Priekšrocības:

● Parasti aizņem maz vietas;
● Iespējams eksperimentēt ar kafijas garšām, pašiem kontrolējot procesu;
● Lētāki nekā automātiskie kafijas aparāti.

Trūkumi:

● Kafijas pupiņas jāmaļ pašiem;
● Nepieciešamas iemaņas (varbūt tā ir priekšrocība? Atkarībā no tā, kā skataties uz to).

Kapsulu kafijas aparāti.

Šie kafijas aparāti ir kompakti, to pārvalde ļoti vienkārša: ielej ūdeni, ievieto kapsulu un piespied pagatavošanas pogu. Kafija tiks pagatavota ļoti ātri, savukārt plašā kapsulu izvēle ļaus izbaudīt dažādu garšu dzērienus. Kapsulās tiek izmantota malta kafija, tāpēc varat būt droši par kafijas kvalitāti.

Priekšrocības:

● Vienkārša pārvalde un kopšana;
● Ātra kafijas pagatavošana;
● Aizņem maz vietas;
● Neliela cena.

Trūkumi:

● Kafijas kapsulas ir salīdzinoši dārgas.
● Nav vajadzīgas iemaņas (varbūt tā ir priekšrocība? Atkarībā no tā, kā skataties uz to).

Citi kafijas aparāti

Ja jūsu mājas jau sāk pielīdzināties kafejnīcai, varat sākt apsvērt domu par profesionālajiem kafijas aparātiem. Tie ir jaudīgāki, lielāki un ātrāk uzvāra ūdeni, spējot pagatavot liekāku skaitu kafijas tasīšu. Profesionālie kafijas aparāti var būt gan automātiski, gan pusautomātiski.

Tablešu un spilventiņu kafijas aparāti ar savu vienkāršību ir ļoti līdzīgi kapsulu kafijas aparātiem, tikai šiem nav tik liela kafijas izvēle. Kafijas tabletes un spilventiņi tiek izmantoti arī ,,Handpresso“ kafijas aparātos, kas ir īpaši kompakti un piemēroti ceļojumiem.

Plašā kafijas aparātu izvēle katram ļauj atrast sev piemērotāko kafijas pagatavošanas veidu un garšu īpašību atklāšanas veidu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.