Kaļeiņkovs papildlaikā izrauj “Liepājai” uzvaru un pagarina OHL pusfināla sēriju

Foto no HK “Liepāja” arhīva

Markam Kaļeiņikovam gūstot uzvaras vārtus papildlaikā, “Liepāja” svētdien svinēja uzvaru “Optibet” Hokeja līgas (OHL) pusfināla piektajā spēlē un neļāva “Zemgale”/LLU komandai iekļūt finālā.

“Liepāja” viesos uzvarēja ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0), bet sērijā līdz četrām uzvarām vadībā joprojām ir Jelgavas vienība – 3-2, vēsta LETA.

Jau spēles otrajā minūtē 1:0 viesu labā panāca Rodrigo Strautiņš, kurš vārtu priekšā uztvēra atlēkušo ripu un netraucēts raidīja to mērķī. Jelgavnieki rezultātu izlīdzināja septiņas minūtes pirms otrā perioda beigām, kad pretinieki ļāva Aleksandram Novikovam izdarīt brīvu metienu.

Trešajā trešdaļā komandas apmainījās vairākiem asumiem, lielākoties mazākumā spēlējot liepājniekiem. Nevienādos sastāvos nācās izturēt arī pēdējo minūti, kad “Liepāju” glāba vārtsargs Patriks Bērziņš, kurš bija pārliecinošs arī pagarinājumā.

Kad komandas papildlaikā bija nospēlējušas nepilnas 16 minūtes, lietuviešu uzbrucējs Kaļeiņikovs izpildīja metienu no zonas vidus un izrāva “Liepājai” uzvaru.

Sērijas sestā spēle notiks otrdien Liepājā.

Otrā pusfināla sērijā “Olimp”/”Venta 2002” ir vadībā 3-2 pret “Mogo”/LSPA.

Cīņa par OHL čempionu kausu tiks uzsākta 3.aprīlī. Arī fināls notiks līdz četrām uzvarām.

OHL “play-off” iekļuva turnīra četras labākās komandas. Atlikušajām trijām vienībām – Hokeja skolai “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga” un Rīgas “Prizma” – sezona jau noslēgusies.

Iepriekšējā sezonā OHL uzvarētāju kausu izcīnīja “Olimp”/”Venta 2002”, bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja “Zemgale”/LLU.

Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.