Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kalvenē zooloģiskā dārza filiāli “Cīruļi” pieskandinās Putnu dienu rosība

Putnu dienu rosība arī šogad pieskandinās Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza filiāli “Cīruļi” Kalvenes pagastā. 15. un 16. aprīlī zoodārza komanda dosies dalīties savās zināšanās un palīdzēs apmeklētājiem uzmeistarot būrīti mazajiem dobumperētājiem un meža susurim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan 15., gan 16. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 15.00 “Cīruļu” viesi aicināti piedalīties “Dzeņa darbnīcā”, kurā no zoodārza darbinieku sagatavotajiem materiāliem katrs varēs izgatavot putnu būrīti mazajiem dobumperētājiem – zīlītēm, melnajiem mušķērājiem, zvirbuļiem un citiem – vai reti sastopamajiem, dobumos mītošajiem zīdītājiem – meža susuriem, portālu “ReKurZeme” informē Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza jaunākā sabiedrisko attiecību speciāliste Elīza Lindāne.

Arī “Cīruļu” apmeklētājus iepazīstināsim ar šī gada jaunpienācēju – meža susuri. Ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu esam raduši iespēju izveidot arī uzdevumu grāmatiņu jaunākajiem apmeklētājiem. Pildot uzdevumus, apmeklētāji uzzinās, kāpēc ir svarīgi saglabāt mežu daudzveidību, kur patīk slēpties meža susurim un to, cik dažādi ir dabisko mežu iemītnieki. Projekta ietvaros izveidoti arī dažādu sugu putniem piemērotu būrīšu paraugi ar pievienotu informāciju par būrīša izgatavošanu un izvietošanu, kas “Cīruļos” būs aplūkojami pastāvīgi.

Pirms putnu būrīšu taisīšanas varēs aplūkot “Cīruļu” iemītniekus, tostarp sugas, kuras Rīgas Zoodārzā nav ieraugāmas. Filiālē vairāk var redzēt Latvijas faunai raksturīgus dzīvniekus, tostarp lāčus, vilkus, lapsas un āpšus. Noteikti jāaplūko arī savvaļas ēzeļi kiangi, kuri 35 hektārus plašā teritorijā viedo vienu no lielākajiem savas sugas nebrīves ganāmpulkiem pasaulē, un Latvijas zilās govis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinām aplūkot arī “Cīruļu” jaunpienācējus! Pirms četriem mēnešiem lamu aplokā sagaidīts ģimenes papildinājums – dzimusi mazulīte, kas tikusi pie vārda Pārsla. Savukārt pirms trim mēnešiem pasaulē nācis teliņš Tamprs, kas nu jau krietni paaudzies un bauda citu govju gādīgo kompāniju. Savukārt aitu aplokā sagaidāms sprigans jēriņu pulks, kas nu jau sešus mēnešus ir iepazinuši pasauli, nezaudējot interesi par apkārt notiekošo.

Projekts “Susuriem daru – par mežiem zinu!” tiek rīkots ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Foto – Elīza Lindāne

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.