Kalvenes sportistam Paulam Jonasam septītā vieta pasaules čempionāta posmā Itālijā

Pauls Jonass. Foto: Standing Construct Husqvarna Factory Racing

Kalvenes motosportists Pauls Jonass svētdien Madžorā, Itālijā, izcīnīja septīto vietu pasaules motokrosa čempionāta MXGP klases sezonas septītajā posmā.

Pirmajā braucienā “Husqvarna” rūpnīcas komandu pārstāvošais Latvijas motosportists bija piektais, bet otrajā finišēja astotais, lai gan vienubrīd bija līderis, vēsta LETA.

Jonasam, kurš sestdien kvalifikācijas braucienā ierindojās piektajā vietā, pirmajā braucienā izdevās labs starts, pēc kā viņš ieņēma ceturto vietu, atpaliekot no trešajā vietā esošā slovēņa Tima Gajsera tikai sekundi. Tomēr viņam neizdevās nosargāt savu pozīciju, un piektajā aplī Jonasu apsteidza šveicietis Džeremijs Sīvers.

Latvijas motosportists noslēdza pirmo braucienu piektajā vietā, atpaliekot no ceturtās vietas ieguvēja nīderlandieša Kalvina Vlanderena 15 sekundes. Pirmo daļu brauciena līderis bija Vlanderens, taču pēc tam viņu apsteidza francūzis Maksims Reno, Gajsers un brauciena izskaņā arī Sīvers.

11.aplī Gajsers apdzina Reno un spēja nosargāt līderpozīcijas līdz brauciena beigām. Finišā Gajsers bija gandrīz par sešām sekundēm ātrāks nekā otro vietu izcīnījušais Sīvers, bet labāko trijnieku noslēdza Reno.

Otrajā braucienā pēc starta vadībā izvirzījās Bens Votsons, kamēr Jonass iekārtojās otrajā pozīcijā un dzinās pakaļ britam. Otrajā aplī latvietis kļuva par brauciena līderi, Votsons turpināja lejupslīdi, bet par kalvenieka tuvāko sekotāju kļuva Gajsers, kurš vēlāk ceturtajā aplī Jonasu apdzina. Turpinājumā Jonasam pabrauca garām arī Sīvers, turklāt latvietis piedzīvoja kritienu, kā dēļ zaudēja savu pozīciju arī Votsonam un Reno.

Gajsers pirmo vietu noturēja, sekoja Sīvers, Reno un Votsons, tādējādi pirmais trijnieks bija nemainīgs, savukārt Jonass pēdējā aplī bija spiests atkāpties vēl trīs pozīcijas uz astoto vietu, iespējams, kritiena dēļ.

Posmā ar 50 punktiem uzvarēja Gajsers, otrais ar 44 punktiem bija Sīvers, bet trešo vietu ar 40 punktiem ieņēma Reno. Jonass ar 29 punktiem bija septītais.

Pēc septiņiem posmiem pārliecinošs līderis ar 336 punktiem ir Gajsers, 255 punkti ir Reno un 231 punkts – Sīveram. Jonass sakrājis 149 punktus un ir devītais.

Arī šajā sezonā Jonass ir cīnījies ar traumām un veselības problēmām, taču posmos Argentīnā un Portugālē izdevās izcīnīt attiecīgi ceturto un piekto vietu. Savukārt pirms divām nedēļām notikušajā posmā Ķeguma trasē Jonass izcīnīja augsto otro vietu.

Šosezon pasaules čempionātā paredzēti 20 posmi, no kuriem sestais norisinājās Ķegumā.