Kalvenieks Pauls Jonass treniņā krīt un savaino īkšķi, izlaiž arī Francijas posmu

Latvijas vadošais motosportists Pauls Jonass sestdien pirms pasaules motokrosa čempionāta sezonas septītā posma – Francijas “Grand Prix” – treniņos savainoja īkšķi, kā dēļ viņš šajā nedēļas nogalē neatriezās pilnvērtīgā sacensību apritē, kamēr uzvaru prestižākās MXGP klases sacensībās svinēja šveicietis Žeremī Sīvers.

Jonass savainojumu dēļ izlaidis četrus posmus pēc kārtas, bet bez ieskaites punktiem viņš ir piecos posmos. Sestdien treniņbraucienā viņš piedzīvoja kritienu, kurā satraumēja īkšķi, kas viņam liedza pēc tam startēt kvalifikācijā. Nākamais posms jau pēc divām nedēļām norisināsies Latvijā, vēsta LETA.

Francijas posmā uzvarēja Sīvers, kurš finišēja pirmais pirmajā braucienā un bija otrais otrajā braucienā. Summā viņam 47 punkti, bet otrais ar 45 punktiem bija francūzis Romēns Fevrs, kurš bija ātrākais otrajā braucienā, bet trešo vietu ar 38 punktiem ieņēma spānis Horhe Prado.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā, motosportistiem pelnot punktus arī kvalifikācijā, līderis ar 342 punktiem ir Prado, kurš par 24 punktiem apsteidz nīderlandieti Džefriju Herlingsu, kurš svētdien pēc otrās vietas pirmajā braucienā otrajā nesasniedza finišu. Jonass ar 53 punktiem ir 18.vietā.

2022.gada čempionātā uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, aiz sevis atstājot šveicieti Žeremī Sīveru un spāni Horhi Prado. Jonass, kurš nestartēja trijos posmos, sezonu noslēdza devītajā pozīcijā.