Kalvenieks Pauls Jonass Zviedrijas “Grand Prix” kvalifikācijā paliek 22. vietā

Kalvenes motosportists Pauls Jonass sestdien izcīnīja 22.vietu pasaules čempionāta 15.posma – Zviedrijas “Grand Prix” – kvalifikācijā prestižākajā MXGP klasē.

Uzvaru izcīnīja austrālietis Mičels Evanss, kurš slovēni Timu Gajseru apsteidza par 2,474 sekundēm un nīderlandieti Kalvinu Flānderenu – par 7,688 sekundēm, vēsta LETA.

Jonass brīvajos treniņbraucienos bija 14., otrajos treniņos ieņēma piekto vietu, bet kvalifikācijā pēc septītās vietas pirmā apļa beigās atkrita uz 20.vietu. Divu apļu laikā izdevās pacelties līdz 17.vietai, kurā Jonass noturējās četrus apļus, astotajā aplī atkrita uz 21.vietu, bet kopš desmitā apļa brauca 22.vietā.

Sacīkšu abi braucieni tiks aizvadīti svētdien.

Kopvērtējumā pēc 14 posmiem pārliecinošs līderis ar 605 punktiem ir Gajsers, 483 punkti ir šveicietim Žeremī Sīveram, bet spānis Horhe Prado sakrājis 465 punktus.

Jonass ticis pie 287 punktiem un ieņem devīto pozīciju.

Šosezon pasaules čempionātā paredzēti 18 posmi.

Eiropas čempionāta sacensībās Zviedrijas “Grand Prix” ietvaros EMX125 klasē ceturto vietu pirmajā braucienā izcīnīja Jānis Reišulis, kurš no uzvarētāja nīderlandieša Ivano van Erpa atpalika 12,469 sekundes.

Otrais bija itālis Feručo Zanki, bet trešais – mājinieks Labans Alms, no kura Latvijas motosportists atpalika 3,409 sekundes.

21.vietā finišēja Roberts Lūsis (+1:30,660), bet Kārlis Reišulis izstājās drīz pēc sacensību sākuma, paliekot pēdējā 40.vietā.