“Kandava”/”Anzāģe” basketbolisti Latvijas kausa ceturtdaļfināla pirmajā mačā uzvar “Liepāju”

“Liepājas” basketbolisti. Foto – BK “Liepāja”

Pēc spēka otrās līgas jeb Nacionālās basketbola līgas (NBL) Rietumu grupas līdere “Kandava”/”Anzāģe” trešdien Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņas ceturtās kārtas jeb ceturtdaļfināla pirmajā spēlē pārspēja “Liepāju”, panākumus svinot arī “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” un “Ventspils” vienībām.

“Kandava”/”Anzāģe” savā laukumā guva virsroku ar 82:77 (19:19, 23:23, 11:16, 29:19), pirms atbildes mača iekrājot piecu punktu pārsvaru, vēsta LETA.

Kandavnieki pēdējo reizi vadību ieguva pamatlaika pēdējās minūtes sākumā, kad Guntars Strāķis realizēja tālmetienu un panāca 79:77, bet divas sekundes pirms finālsvilpes ar precīzu “trejaci” piecu punktu pārsvaru panāca olimpiskais čempions 3×3 basketbolā Kārlis Pauls Lasmanis.

Strāķis ar 21 punktu bija rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā, Lasmanis pievienoja 16 punktus un 11 atlēkušās bumbas, bet Artūrs Grīnbergs – 13 punktus un desmit rezultatīvas piespēles.

“Liepājas” komandā ar 24 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām ražīgākais bija Ričards Daniels Vanags.

Tikmēr valmierieši savā laukumā ar rezultātu 89:72 (22:18, 22:20, 26:18, 19:16) pārspēja “Latvijas Universitāti”.

Vidzemes komandā ar 34 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Tervels Beks, bet 21 punkts bija Valteram Vēverim. LU vienībā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Edvards Mežulis.

Savukārt “Ventspils” viesos ar rezultātu 94:89 (25:20, 29:27, 31:25, 9:17) guva virsroku pār “Ogri”.

Ventspilnieku rindās ar 14 punktiem atzīmējās Linards Jaunzems. “Ogrei” 18 punktus guva Edgars Lasenbergs, bet Kristapam Dārgajam nedaudz pietrūka līdz “triple-double” – viņam 12 punkti, 12 bumbas zem groziem un deviņas rezultatīvas piespēles.

Atbildes spēles norisināsies pēc divām nedēļā, uzvarētājām iekļūstot pusfinālā, kur vieta nodrošināta jau “VEF Rīga” basketbolistiem. “VEF Rīga” pusfinālā mēros spēkus ar “Ogres” un “Ventspils” pāra uzvarētāju.

Sacensībās startē komandas no trim Latvijas līgām.

Uzvarētāji tiks noskaidroti sešās kārtās. Pirmajās piecās kārtās komandas sacentīsies divu spēļu sērijās, bet kausa ieguvēji noskaidrosies vienā spēlē februārī.

Latvijas kausa izcīņa vīriešu komandām pērn atsākas pēc 27 gadu pārtraukuma. Piedalījās 21 komanda, finālspēlē 7.martā Ventspilī “VEF Rīga” ar 74:62 pārspējot “Ventspils” vienību.