Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kāpēc pēc iespējas ātrāk jāveic nelielu auto virsbūves skrāpējumu un iespiedumu remonts?

Ikdienas steigā un neuzmanības mirklī iegūt smalku švīku automašīnas virsbūvē ir viegli. Viens neuzmanīgs manevrs automašīnas stāvvietā vai uz šaura iebraucamā ceļa, un auto virsbūve ir ieguvusi nelielu bojājumu, kuru ir nepieciešams labot.

Laikā, kad ikdienas tēriņi visās jomās ir būtiski pieauguši, katrs lieks izdevums ir nevajadzīgs apgrūtinājums. Tādēļ smalkā švīka uz auto virsbūves var šķist pārāk nebūtiska problēma, lai nekavējoties no ģimenes budžeta ieguldītu finanšu līdzekļus. Taču, savlaicīgi neveicot virsbūves remontu, automašīnai pastāv lielāks korozijas un rūsas bojājumu risks, pieaug nākotnes remonta izmaksas un samazinās automašīnas vērtība.

Rūsas un korozijas bojājumi

Skrāpējums uz automašīnas virsbūves atsedz virsbūves metālu no krāsa aizsargslāņa. Savlaicīgi neatjaunojot krāsas aizsargslāni, metāls sāk reaģēt ar gaisu, mitrumu un sāli, kuru izmanto kā pretslīdes materiāla sastāvdaļu uz ceļiem ziemas periodā. Tādējādi nelielais bojājums ne tikai ietekmē automašīnas vizuālo izskatu, bet arī veicina korozijas un rūsas bojājumu veidošanos, kuri attīstās samērā ātri. 

Remonta izmaksu pieaugums

Savlaicīgi neveicot nelielu automašīnas remontu, korozijas un rūsas bojājumi pēc to parādīšanās strauji turpinās attīstīties, aptverot aizvien jaunas automašīnas daļas. Tādēļ, jo novēlotāki būs centieni risināt bojājumu problēmu, jo vairāk tiks patērēts laiks un finanšu līdzekļi remontam.

Pēc statistikas datiem viens no izplatītākajiem iemesliem, kādēļ automašīna var neiziet tehnisko apskati, ir tieši virsbūves korozijas bojājumi, kurus bija iespējams novērst ar savlaicīgu remontu vai regulārām rūpēm par automašīnas tīrību un apstrādi ar efektīviem pretkorozijas līdzekļiem.

Automašīnas vērtības samazināšanās

Vienmēr var pienākt brīdis, kad iepriekšējā automašīna ir jāpārdod, lai iegūtu papildus finanšu līdzekļus vai iegādātos jaunu automašīnu. Automašīnas virsbūves kvalitāte ir viena no pirmajām pazīmēm, kura sniedz potenciālajam pircējam priekšstatu par automašīnu. Nenovērsti skrāpējumi un bojājumi samazinās automašīnas vērtību ne tikai tāpēc, ka tie būs jānovērš nākošajam īpašniekam, bet arī rada bažas par slēptiem defektiem.
 
Protams, ne vienmēr var pietikt līdzekļu pēkšņam remontam. Vienmēr ir jācenšas atlikt vismaz minimālu summu katru mēnesi, lai neparedzētās situācijās varētu ātri novērst auto bojājumus. Taču gadās situācijas, kad remonts ir nepieciešams, bet līdzekļi nav uzkrāti. Šajā gadījumā kā vēl viens risinājums var būt VIASMS.lv kredīts internetā, lai salabotu auto laicīgi un ietaupītu laiku, pūles un naudu nākotnē.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.