Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kapu apmales no granīta

Kapu apmales iezīmē aizgājēja atdusas vietu, atdala to no citām ģimenes kapavietām un pasargā no izmīdīšanas, piešķirot pārdomātu un sakoptu izskatu. Izprotot granīta pozitīvās īpašības, aizvien vairāk cilvēki visā Latvijā izvēlas kapavietās uzstādīt tieši granīta apmales.

Granīts ir vizuāli pievilcīgs, kā arī izturīgs pret Latvijas klimatisko apstākļu temperatūras un mitruma svārstībām. No granīta tiek izgatavoti pieminekļi, kapakmeņi, kapu apmales, kā arī skulptūras.

Kvalitatīvi izgatavoti pieminekļi kalpo 20 – 40 un pat vairāk gadus. Interesenti var Granite.lv mājaslapā aplūkot un pasūtīt gan pieminekļus, gan granīta kapu apmales. Cenas sākas no 130 EUR par vienvietīgu kapu apmali (110 cm x 55 cm) no granīta ar slīpām malām. Izmaksas ir samērā demokrātiskas un ļauj šī tipa apmales iegādāties ikviena mirušā piemiņas vietas labiekārtošanai.

Krāsu gammas ziņā iespējams izvēlēties melnu, sarkanu, pelēku vai jauktas krāsas kapu apmali. Neatkarīgi no krāsa izvēles, ikviena granīta apmale kalpos ilgi un labi iederēsies ikvienā kapavietā. Iespēju robežās varam pieskaņot apmales krāsu jau iepriekš uzstādītam kapakmenim vai izgatavot un uzstādīt apmali kopā ar kapu pieminekli.

Betona vai granīta kapu apmales – kā izvēlēties?
Betona kapu apmales ir pieejamas dažādos izmēros, toņos un konfigurācijās (atvērta, daļēji slēgta, slēgta). Populārākās ir vienvietīgās, taču pieejamas arī ģimenes kapavietas apmales.

Kapu apmales no betona ir lētākas var būt labs risinājums, ja budžets ir ļoti ierobežots vai vēlaties iegādāties uzreiz daudzas kapu apmales. Lētākās, atvērta tipa betona apmales sākas no 60 EUR, kas padara tās divas reizes lētākas par vienkāršāko granīta apmali.

Mūsuprāt, ir labāk sakopt kapavietu un uzstādīt vismaz apmalīti no betona nekā atstāt kapa kopiņu novārtā. Apmalītes uzstādīšana nodrošinās, ka kapiņš izskatās sakopts un neviens nekāpj virsū uz mirušā atdusas vietas.

No otras puses, granīts ir skaistāks un reprezentatīvāks. Katra mirušā tuvinieka piemiņai apmali uzstādām tikai reizi dzīvē. Iespējams, ir vērts ieguldīt nedaudz vairāk un uzstādīt apmali, kas ir pievilcīgāka un kalpo ilgāk.

Granīta kapu apmaļu kopšana
Salīdzinot ar citiem materiāliem, kapu apmales no granīta ir vieglāk kopjamas. Tās nevajadzēs pārkrāsot, mazgāt vai labot. Vienīgais, kas jums būs jādara – jānoslauka no apmales putekļi, smiltis vai uzkritušās lapas un apmale izskatīsies kā jauna.

Profesionāla kapu apmales uzstādīšana
Kapavietas labiekārtošana ir komplekss pasākums, kas paredz atdusas vietas zemes virskārtas apstrādi, pieminekļa un kapu apmales uzstādīšanu. Granite.lv speciālisti nodrošina šos pasākumus visā Latvijā, taču uzstādīt tikai kapa apmali ikviens var mēģināt arī saviem spēkiem.

Apmales izmērs ļauj to ievietot jebkurā vieglā auto bagāžniekā vai novietot uz aizmugurējiem sēdekļiem. Svars gan ir pietiekami liels, lai būtu vajadzīgas divu vai vismaz viena ļoti spēcīga vīra rokas.

Pirms apmales uzstādīšanas sagatavojiet un vajadzības gadījumā nolīmeņojiet augsnes virskārtu. Laika gaitā apmale var nedaudz iesēsties. Tas ir normāls process, ko vajadzības gadījumā var salīdzinoši viegli koriģēt.

Plašākas konsultācijas par kapa pieminekļu vai apmaļu izvēli un uzstādīšanu varam sniegt e-pastā: info@granite.lv vai pa tālruni 28392026. Strādājam bez brīvdienām un labprāt atbildēsim uz visiem jautājumiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.