Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kas jāņem vērā, iegādājoties lietotu automašīnu

Lietotas automašīnas iegādē ir būtiski nepaļauties tikai uz emocijām un pirmo iespaidu, bet arī veikt pamatīgāku izpēti un paša auto apskati. Lietoti auto tirgū ir pieejami gan ļoti labā stāvoklī, gan arī ne tik labā. Lai pirkums nesagādātu vilšanos un nebūtu sajūta, ka pērc kaķi maisā, ir vairāki aspekti, kurus iesakām ņemt vērā lietotas automašīnas iegādes procesā.

● Izpēti auto vēsturi pēc VIN numura un CSDD reģistrā
VIN numurs ir unikāls un tas identificē konkrēto automašīnu, ļaujot uzzināt visu oficiālajās datubāzēs esošo informāciju. Ar VIN koda palīdzību var noskaidrot auto servisa vēsturi, vai auto bijis iesaistīts negadījumos, kad veiktas auto apkopes. Šī informācija ir ļoti noderīga un jau pašā sākumā ļauj saprast, vai ir vērts turpināt šīs automašīnas iegādes procesu.

Ieskatīšanās CSDD reģistrā ļaus noskaidrot, kā automašīnai veicies tehniskajās apskatēs, kāds ir nobraukums, par ko bijuši aizrādījumi, cik ilgi jau auto atrodas Latvijā un cik tam bijis īpašnieku. Apskatot šo informāciju, būs skaidrs, vai auto pārdevējs stāsta patiesību un nemēģina noklusēt būtiskus faktus. Ja CSDD reģistrā pieejamā informācija nesakrīt ar pārdevēja teikto, tas jau ir nopietns brīdinājuma signāls.

● Veic auto apskati no iekšpuses un ārpuses
Droši vien ir dzirdēts par gadījumiem, kad auto tiek nopirkts, to pat īsti neapskatot, tikai akli uzticoties pārdevēja sniegtajai informācijai. Protams, ka tālāk šis pircējs sastopas ar virkni problēmu un bieži vien nožēlo savu pirkumu.

Lai nenonāktu šādā situācijā, pērkot lietotu automašīnu, vienmēr ir jāveic rūpīga vizuālā apskate gan no ārpuses, gan iekšpuses. Tas jādara dienas gaišajā laikā, lai viss būtu skaidri redzams. Apskates laikā jāpievērš uzmanība rūsēšanas pēdām un krāsojuma izmaiņām, kas var liecināt par remontu pēc avārijas un auto nolietojumu. Arī salona stāvoklis liecinās par to, cik labi īpašnieks rūpējies par automašīnu. Jāpārbauda, vai darbojas salona aprīkojums un nekas nav salauzts.

Ja nav pārliecības, ka pašu spēkiem izdosies pamanīt, ka auto tomēr nav vēlamajā tehniskajā un vizuālajā stāvoklī, tad labāk doties apskatīt automašīnu kopā ar kādu pieredzējušu šoferi un auto pazinēju.

● Dodies izmēģinājuma braucienā
Apskatot automašīnu, noteikti ir arī jādodas izmēģinājuma braucienā, jo tikai tā varēs saprast, kāda ir sajūta pie šī auto stūres, pārliecināties par auto vadāmību, kontrolpaneļa rādītājiem, skaņām, ko rada dzinējs un pats spēkrats. Izmēģinājuma braucienā arī labāk doties kopā ar auto pazinēju, kurš sniegs neatkarīgu vērtējumu un palīdzēs pamanīt iespējamos defektus.

Ja pārdevējs atsakās no testa brauciena, tad skaidrs, ka šo auto nevajag pirkt. Jebkādas atrunas, kāpēc nav iespējams izmēģināt auto, būs tikai aizsegs tam, lai slēpu iespējamos defektus un mahinācijas.

● Veic tehnisko pārbaudi servisā
Diemžēl daudzi lietoto automašīnu pircēji izvēlas neveikt noskatītās automašīnas tehniskā stāvokļa pārbaudi servisā vai pie uzticama auto speciālista, jo grib ietaupīt naudu. Tomēr tieši šajā apskatē var atklāties nopietni defekti, kuri jau pēc īsa brīža liks nožēlot savu pirkumu vai arī krietni patukšos maciņu.
Arvien vairāk lietoto automašīnu tirgotāju, domājot par savu reputāciju un klientu apmierinātību, paši piedāvā automašīnas pārbaudīt jebkurā servisā vai pie izvēlētā meistara, lai atbrīvotos no jebkādas šaubu ēnas par auto stāvokli.

● Izvēlies pārdevēju, kurš dod kvalitātes garantiju
Sekojot tendencēm lietoto automašīnu tirgū, arvien biežāk pārdevēji gatavi sniegt savai precei vairāku mēnešu vai noteiktu kilometru garantiju. Tas var būt nozīmīgs faktors auto pārdevēja izvēlē. Iesakām veikt izpēti un salīdzināt, kādas garantijas pārdevējs var sniegt, vai tiks apmaksāts remonts, ja neilgi pēc iegādes atklāsies defekti. Garantijas neesamība ir mīnuss, ja izvēlas pirkt lietotu automašīnu no privātpersonas.

● Nesteidzies ar lēmumu – izvērtē visus aspektus
Arī tad, ja visi minētie soļi bijuši veiksmīgi, nav atklājies nekas tāds, kas atturētu no šīs automašīnas iegādes, vienalga iesakām nesteigties un visu kārtīgi apdomāt, vēlreiz izvērtēt visus “par” un “pret”, savas vajadzības, vēlmes un finansiālās iespējas, jo automašīnas iegāde ir tikai pirmais solis, pēc tam vajadzēs ieguldīt līdzekļus auto uzturēšanā un ekspluatācijā. Vēlams padomāt arī, cik viegli šo automašīnu vajadzības gadījumā būs pārdot tālāk.

Ja vēlies iegādāties patiešām labu un pārbaudītu auto labā stāvoklī, ienāc www.manslizings.lv un izvēlies.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.