Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Klasiskās acu ēnās un pigmenti – galvenās atšķirības

Grima izveidei tiek izmantotas gan acu ēnas, gan presēti pigmenti. Skaistumkopšanas preču veikalu plauktos abi produkti atrodas viens otram līdzās, un, lai gan abus izmanto dabiska vai spilgta grima izveidei, tie tomēr ir atšķirīgi produkti. 

Katram no šiem dekoratīvās kosmētikas līdzekļiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Galvenās atšķirības slēpjas tieši sastāvā, kas ietekmē uzklāšanas veidu un panākto vizuālo efektu. Raksta turpinājumā izklāstītas galvenās atšķirības starp šiem produktiem, kas palīdzēs veikt izvēli.

Acu ēnu priekšrocības un trūkumi

Acu ēnas, salīdzinot ar pigmentiem, ir vieglāk klājamas un ilgnoturīgākas, jo to sastāvs ir aktīvo vielu maisījums, kur ir pievienoti krāsas pigmenti, saistvielas un konservanti.

Dažādās aktīvo vielu formulas ļauj piedāvāt divu veidu acu ēnas – vieglu, birstošu pulveri un krēmveida konsistences acu ēnas. Taču tas nozīmē arī to, ka acu ēnu sastāvā var būt sintētisku vielu savienojumi ar oglekli vai metāliem, kas var kairināt jutīgu ādu, un acu ēnu krāsas nebūs tik intensīvas kā presēto pigmentu lietošanas gadījumā.

Galvenā acu ēnu atšķirība ir to lietošanas veidā. Tos var izmantot tikai uzklāšanai uz acīm, savukārt presētie pigmenti var būt izmantoti arī vaigu vai lūpu ietonēšanai.

Ko piedāvā krāsu pigmenti?

Kā jau liecina produkta nosaukums, presēto pigmentu sastāvā galvenokārt ir tikai krāsas pigmenti. Tieši šāda sastāva dēļ to piedāvātā krāsu palete ir spilgta un intensīva,  taču, salīdzinot ar acu ēnām, pigmentu tekstūra ir irdena un viegli notraucama.

Krāsas ilgnoturības dēļ āda pirms pigmenta uzklāšanas ir iepriekš jāsagatavo ar acu grima gruntējošo bāzi vai korektoru. Pigmentu uzklāšanai jāizvēlas piemērota blīva kosmētikas ota, ar kuru pigmentus uzklāj ar vieglu piesitienu kustībām.

Lai arī pigmenti netiek jaukti ar sintētiskām saistvielām, tomēr ir vērts pievērst uzmanību produkta sastāvdaļām, jo atsevišķi sarkanās, rozā vai purpursarkanās krāsas pigmenti var kairināt jutīgu ādu. Turklāt, mūsdienīgās produktu formulās pigmentiem ir pievienotas arī mitrinošas sastāvdaļas, kas palīdz krāsai būt ilgnoturīgākai par irdeniem pigmentiem, kuri piemērotāki būs maigākam un caurspīdīgākam grimam.

Viennozīmīgi acu krāsošanai nevajadzētu būt izaicinājumam katru rītu, nav svarīgi, kādus kosmētikas līdzekļus lietojat. Kvalitatīva un uzticama kosmētika ir glābiņš ikvienai sievietei, bet pilnvērtīga acu ēnu palete ļoti bieži var ietvert sevī gandrīz visu, kas nepieciešams. Apskatiet Klipshop acu ēnu piedāvājumu https://klipshop.lv/dekorativa-kosmetika/acim/acu-enas/, šeit ir atrodams plašs dažādu toņu, tekstūru un sastāvu acu dekoratīvās kosmētikas līdzekļu klāsts, lai būtu iespējams piemeklēt sev vispiemērotāko.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.