Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

KNAB pieķertais kukuļu prasītājs uzdevies arī par Liepājas pašvaldības un Olimpiskā centra iepirkuma komisijas locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pērn rudenī aizturētais vīrietis, kurš uzņēmējiem pieprasījis kukuļus, uzdevies par piecu pašvaldību un divu pašvaldības uzņēmumu iepirkuma komisijas locekli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KNAB šo kriminālprocesu sāka 2022.gada oktobrī un šogad aprīlī nodeva prokuratūrai. Tagad lietu nododot tiesai, un prokuratūra aģentūrai LETA atklājusi plašākas lietas detaļas.

Lietā pie kriminālatbildības sauktas trīs personas – viena par to, ka, uzdodoties par valsts amatpersonu, uzkūdīja un sagatavojās uzkūdīt citas personas izdarīt kukuļdošanas mēģinājumu, kā arī piesavinājās kukuļus, savukārt divas personas par to, ka divu uzņēmumu interesēs izdarīja kukuļdošanas mēģinājumu.

Ar katru no trim apsūdzētajiem noslēgta vienošanās par vainas atzīšanu un sodu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viltus amatpersona uzdevās par Mārupes, Olaines, Kuldīgas, Dobeles novadu un Liepājas pašvaldību, kā arī “Liepājas olimpiskā centra” un pašvaldības uzņēmuma “Ventspils nekustamie īpašumi” iepirkuma komisijas locekli, kurš var panākt, ka uzņēmumi uzvar pašvaldību izsludinātajos iepirkumos.

Izmantojot lietotni “Whatsapp”, viņš dažādu uzņēmumu amatpersonām nosūtīja ziņu, kurā norādīja, ka par materiālu vērtību var veikt darbības, lai ieinteresētie uzņēmumi uzvarētu iepirkumu konkursos.

Saskaņā ar noslēgto vienošanos prokurors lūdz tiesai piespriest vīrietim brīvības atņemšanu uz trīs gadiem nosacīti, ar pārbaudes laiku uz trīs gadiem un sabiedrisko darbu uz 320 stundām, bez mantas konfiskācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divu uzņēmumu amatpersonas atsaucās kukuļa prasītājam un pārskaitīja prasīto naudu, attiecīgi 300 un 400 eiro, uz viņa norādīto bankas kontu.

Saskaņā ar noslēgtajām vienošanām prokurors lūdz tiesai vienam no šiem apsūdzētajiem piemērot 6820 eiro naudas sodu, savukārt otram – brīvības atņemšanu uz vienu gadu nosacīti, ar pārbaudes laiku uz vienu gadu.

Tika sākti arī procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu diviem uzņēmumiem, jo apsūdzētie kukuļus deva šo uzņēmumu interesēs, lai tie uzvarētu pašvaldību izsludinātajos iepirkumos, tādējādi iegūstot materiālu labumu, pieredzi un uzlabotu uzņēmuma reputāciju, kas turpmāk nodrošinātu sekmīgu dalību līdzīgos valsts un pašvaldību iepirkumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Prokurors ar uzņēmumu pārstāvjiem noslēdza vienošanās, kas paredz, ka prokurors lūdz tiesai abiem piemērot tiesību ierobežošanu – aizliegumu piedalīties valsts un pašvaldības iepirkuma procedūrās uz vienu gadu.

Prokuratūra izteikusi atzinību un pateicību tiem uzņēmumiem un to pārstāvjiem, kā arī pašvaldībām, kas ziņoja tiesībaizsardzības iestādēm par saņemtajiem koruptīvajiem piedāvājumiem.

Foto – LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.