Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Koptreniņos gatavosies atklātā ūdens peldēšanas sacensībām Liepājā

No trešdienas, 10. jūlija, trešdienās pulksten 18 būs iespēja pievienoties peldēšanas treniņiem Beberliņu ūdenskrātuvē, lai gatavotos atklātā ūdens peldēšanas sacensībām Liepājā, aģentūru LETA informēja Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldēšanas kluba “VeloRonis” valdes priekšsēdētāja Inga Krivcova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājā, atpūtas vietā “Beberliņi”, 10.augustā jau trešo gadu notiks atklātā ūdens distanču peldēšanas sacensības – Liepājas atklātais peldējums, kas šogad ir vienas no piecām Latvijas atklātā ūdens peldējumu sacensībām, pulcējot gan pašmāju, gan ārvalstu dalībniekus.

Ikviens interesents aicināts pievienoties trešdienu iknedēļas treniņiem, kā arī mājaslapā “veloronis.lv” līdz 5.augustam iepazīties ar sacensību nolikumu un reģistrēties vienai vai vairākām peldējuma distancēm no 100 līdz 2400 metriem.

Trešdienās treniņu dalībnieki varēs iemēģināt izvēlēto peldēšanas distanci un pārbaudīt savus spēkus. Īpaši aicināti jaunieši, kuri ikdienā peld baseinos, jo peldēšana atklātā ūdenī iesākumā mulsina pat pieredzējušus baseina peldētājus. Atklātā ūdens peldētāji dalīsies pieredzē par tehniku un to, kas jāievēro peldot atklātā ūdenī. Katra treniņa noslēgumā dalībnieki varēs tikt pie pārsteiguma balvām no sacensību atbalstītājiem. Sacensību rīkotāji norāda, ka peldēšanas sākšana vasarā var arī noderēt kā pakāpeniska norūdīšanās ziemas peldēšanas jaunajiem interesentiem, lai pievienotos Liepājas roņu pulkam rudenī, skaidro Krivcova.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmais koptreniņš notiks kopā ar biedrības “Peldēt droši” pārstāvjiem un īpašu tematiku – drošība pie un uz ūdens. Koptreniņa vadītāji šo nodarbību nodēvējuši par “Brīvprātīgo uzraugu pie ūdens apmācībām pieaugušajiem”.

“Kā atpazīt slīkšanu, kā palīdzēt nelaimē nonākušajam, pirmās palīdzības sniegšanas pamati – tās ir lietas, kuras jāzina ikkatram tētim, mammai, skolotājam, trenerim un līdzcilvēkam,” uzsver Krivcova.

Nodarbību laikā caur personīgo pieredzi dalībnieki apgūs pamatprincipus drošai uzvedībai pie un uz ūdens, objektīvi izvērtēs savu peldētprasmi, uzzinās kādas prasmes un rīcība nepieciešama, lai ārkārtas situācijā spētu pats izglābties vai sagaidīt palīdzību, kā atbilstoši savai peldētprasmei palīdzēt nelaimē nonākušajam, izprotot uzdevuma izpildes sarežģītību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmācību laikā dalībnieki apgūs nejaušu iekrišanu ūdenī ar visām drēbēm, kā uzvilkt peldvesti ūdenī, kā palīdzēt nelaimē nonākušajam – “izglābt/izvilkt krastā” pieaugušo, izmantojot specializētu inventāru un manekenu, atpūsties ūdenī, saglabāt mieru un pārvarēt šķēršļus, iekāpt laivā vai uzrāpties uz kādas virsmas (SUP dēlis), kā sniegt pirmo palīdzību.

Nodarbību mērķis ir ne vien izglītot sabiedrību, bet arī izveidot plašu brīvprātīgo tīklu, kas turpmāk būtu spējīgi un ieinteresēti iesaistīties sabiedrības izglītošanā un drošības uzraudzībā publiskās peldvietās, akcentē Krivcova.

Liepājas atklātā peldējuma galvenie mērķi ir veicināt peldēšanas attīstību Liepājā kā visiem pieejamu sporta veidu un noskaidrot distanču labākos peldētājus. Tāpat rīkotāji vēlas veicināt cilvēku regulāru nodarbošanos ar fiziskām aktivitātēm brīvā dabā un popularizēt saudzējošu attieksmi pret dabu un tīru vidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās dalībnieki tiks vērtēti sešās vecuma grupās un četros dažāda garuma peldējumos – “VeloRoņa 100”, “Čili Pizza 400”, “Latswim 1200” un “Eugesta 2400” metru distancēs. Rīkotāji norāda, ka distanci dalībnieks drīkst veikt jebkurā peldēšanas stilā un tērpā, bet nav atļauts izmantot peldēšanas palīglīdzekļus, izņemot drošības pludiņu.

Reģistrēties peldējuma distancēm var dalībnieki no 7 gadu vecuma. Dalībniekiem, kas jaunāki par 18 gadiem, atbildību par sacensību nolikuma ievērošanu un veselības stāvokļa atbilstību izvēlētajai distancei uzņemas vecāki, treneris vai pilnvarotā persona, parakstoties dalībnieku sarakstā 10.augustā klātienē.

Sacensību dalībniekiem tiks nodrošināts starta komplekts, mantu glabātuve, velonovietne, oriģināla medaļa par dalību sacensībās, 1.-3.vietu ieguvējiem katrā grupā diploms un balvas no sacensību atbalstītājiem, kā arī balva absolūtajam uzvarētājam katrā distancē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Distanču peldēšanas sacensības atklātā ūdenī “Liepājas atklātais peldējums” organizē Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs “VeloRonis” ar Liepājas pašvaldības atbalstu.

Foto – ohm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.