Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Koruptīvos noziegumos apsūdzētais Lembergs ir devies ārstēties uz Minheni

Foto: LETA, Paula Čurkste

Koruptīvos noziegumos apsūdzētais bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) ir devies ārstēties uz Minheni Vācijā, aģentūrai LETA apliecināja Lemberga aizstāvis Māris Grudulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas apgabaltiesā aģentūrai LETA pavēstīja, ka Lemberga krimināllietu turpinās iztiesāt 22.martā plkst.10. Iepriekš tika plānots lietu skatīt 15.martā, taču rezerves tiesneses darbnespējas dēļ krimināllietas izskatīšana tika atlikta, vēsta LETA.

Iepriekšējā tiesas sēdē pēc visu procesa dalībnieku pieteikto lūgumu izlemšanas tika sākta tiesas izmeklēšana. Tiesa lēma apelācijas instancē nopratināt cietušo Aināru Gulbi, kuru nolemts aicināt uz nākamo tiesas sēdi.

Izvērtējot procesa dalībnieku un viņu aizstāvju pieteiktos lūgumus, kā arī uzklausot par tiem izteiktos viedokļus, tiesa apelācijas instancē plāno nopratināt vēl trīs lieciniekus, bet pēc tam pāriet pie apelācijas sūdzībās pieteikto rakstveida pierādījumu pārbaudes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas apgabaltiesa kā pirmā tiesu instance 2021.gada 22.februārī toreizējam Ventspils domes priekšsēdētājam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008.gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā un mājas arestā atradās no 2007.gada 14.marta līdz 2008.gada 22.februārim.

Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Pēc cietumā pavadīta aptuveni gada 2022.gada 25.februārī Lembergs tika atbrīvots no apcietinājuma pret 100 000 eiro drošības naudu.

Pirmās instances tiesa arī nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro. Tāpat tiesa nolēma no Lemberga valsts labā piedzīt procesuālos izdevumus 22 180 eiro apmērā par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lembergu tiesa 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja. Lembergu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumentu viltošanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, dienesta viltojumā, neatļautā dalībā mantiskos darījumos, kā arī nepatiesu ziņu norādīšanā deklarācijas. Savukārt attaisnots viņš tika dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanā.

Lemberga dēlam Anrijam tiesa piesprieda divus gadus un vienu mēnesi cietumā, kā arī mantas konfiskāciju. Viņš atzīts par vainīgu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, kā arī neatļautas piedalīšanās mantiskos darījumos atbalstīšanā.

Savukārt kādreizējam Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt viņa aptuveni mēnesi ilgo atrašanos apcietinājumā 2007.gadā. Sormuli tiesa atzina par vainīgu kukuļņemšanas atbalstīšanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā un neatļautas piedalīšanās mantiskos darījumos atbalstīšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lemberga dēlam un Sormulim iepriekš noteiktos ar brīvības atņemšanu nesaistītie drošības līdzekļi tiks atcelti, tikai stājoties spēkā spriedumam.

Tāpat tiesa nolēma kriminālprocesu daļā par Ventspils uzņēmēja Jurija Bespalova noziedzīgajām darbībām izbeigt sakarā ar noilgumu. Bespalovs 2012.gadā nomira.

Rīgas apgabaltiesa kā pirmā instance šo lietu sāka skatīt jau 2009.gadā. Nākotnē par apgabaltiesas kā apelācijas instances nolēmumu vēl būs iespējams iesniegt kasācijas sūdzību vai protestu Augstākajā tiesā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.