Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kredītu un aizdevumu veidi: kādi mēdz būt, kā atšķiras?

Kredīti un aizdevumi – tie ir populāri finanšu produkti, kurus var saņemt bankā vai nebanku organizācijā. Tie ir vairāki veidi, pakalpojumi var atšķirties pēc termiņiem, atdošanas nosacījumiem, ķīlas/galvojuma esamības vai neesamības, kā arī mērķiem. Tā izšķir īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumus un kredītus, mērķtiecīgus un nemērķtiecīgus, naudas un preču kredītus, kā arī automašīnu kredītus un automašīnu līzingu.

Īstermiņa un ilgtermiņa kredīti un aizdevumi

Ja mēs runājam par termiņiem, tad dotie finanšu produkti dalās uz:
• Īstermiņa – ar termiņu no dažiem mēnešiem līdz 1 gadam;
• Ilgtermiņa – no 1 gada.

Dažos gadījumos tiek izdalīti arī vidēja termiņa, bet tas jau ir atkarīgs no klasifikācijas kritērijiem. Īstermiņa kredīti un aizdevumi parasti tiek izsniegti ar augstāku procentu likmi nekā ilgtermiņa. Līdz ar to kredītņēmējam labākais variants ir ilgtermiņa kredīts ar iespēju pirmstermiņa atmaksu bez sankcijām. Tā jūs varat noformēt ar pieņemamu procentu likmi un, ja iespējams, atmaksāt parādu pirms noteiktā termiņa bez lielām pārmaksām.

Preču, naudas kredīti un aizdevumi, auto kredīts

• Preču kredīti – mērķa kredīts, kas tiek izsniegts konkrētas preces iegādei. Tā var būt tehnikas iegāde, elektronika, ceļojumi, kā arī pakalpojumi – remontam, mācībām, ārstnieciskiem nolūkiem un citam.
• Naudas kredīts – pietiekami populārs kreditēšanas veids biznesam. Ar tā palīdzību uzņēmums var saņemt naudu startam, apgrozāmo līdzekļu papildināšanai, tehnikas nomai, iekārtu iegādei, telpu nomai, kā arī mārketingam.
• Auto kredīts – nauda auto iegādei, ko klients iegūst pēc pieteikuma apstiprinājuma bankā vai nebanku organizācijā, un par kuru iegādājas automašīnu. Atkarībā no nosacījumiem, nauda auto iegādei var tikt pārskaitīta auto pārdevējam vai klientam, un viņam ir noteikts termiņš automašīnas meklēšanai un tās iegādei. Iegādātais auto uzreiz kļūst par klienta īpašumu. Šī ir galvenā atšķirība no auto līzinga, kur auto īpašnieks skaitās līzinga devējs, bet līzinga ņēmējs, pēc idejas, skaitās kā nomnieks līdz to pilnībā atmaksā.

Kredīti un aizdevumi: kur juridiskām personām noformēt uz izdevīgiem nosacījumiem?

Noformēt augstākminētos finanšu pakalpojumus jūs varat kompānijā Incredit. Tam nepieciešams aizpildīt kredīta pieteikumu – online incredit.lv mājas lapā vai jebkurā kreditēšanas centrā savā pilsētā, kuru adreses jūs varat atrast tajā pašā mājas lapā. Pieteikumi tiek izskatīti stundas laikā. Pozitīvas atbildes gadījumā, nauda tiek pārskaitīta uz bankas kontu dažu minūšu laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.