Glābšanas darbus Reiņu meža ielā apdraud novietotās automašīnas 1

13. maijā pulksten 21.11 VUGD saņēma izsaukumu uz Reiņu meža ielu Liepājā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā.

Ierodoties notikuma vietā VUGD konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva palīgtelpā deg sadzīves mantas 6 kvadrātmetru platībā, kā rezultātā mājas kāpņu telpā radies spēcīgs piedūmojums.

Ugunsgrēkā izglābts apmēram 40 gadus vecs vīrietis, kurš no ēkas evakuēts ar elpošanas maskas palīdzību. Līdztekus no ēkas tika evakuēti 10 cilvēki, bet vēl 12 cilvēki evakuējušies pirms VUGD ierašanās.

Notikuma vietā strādāja 18 ugunsdzēsēji glābēji un četras autocisternas.

Glābšanas darbus apgrūtināja tas, ka notikuma vietā nebija iespējams piebraukt ar autokāpnēm - automašīnas ēkas pagalmā bija izvietotas tā, ka ugunsdzēsēju glābēju transportam nebija iespējams piekļūt pie ēkas! VUGD nereti sastopas ar gadījumiem, kad steidzoties uz izsaukumiem, automašīnas dzīvojamo māju rajonos ir novietotas tā, ka ugunsdzēsēji glābēji nevar nokļūt līdz notikuma vietai un palīdzēt nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem – šajā gadījumā ēkas iedzīvotāji tika evakuēti izmantojot kāpņu telpu, bet citos gadījumos tas varētu būt neiespējami!

VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Romāns Andrijauskas aicina namu apsaimniekotājus un ēku īpašniekus izvērtēt iespēju pie namiem izvietot zīmes, kas domātas, lai nodrošinātu apstāšanās un stāvēšanas vietu ugunsdzēsības transportam, kā arī labiekārtot daudzdzīvokļu namu pagalmu stāvvietas, lai iedzīvotāji automašīnas varētu novietot tā, lai netraucētu operatīvajam transportam.

Savukārt visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 33 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Maigonis Ziedonis

Rekurzeme, mostieties, maijs jau beidzies! Šī ziņa attiecas uz ugunsgrēku 13.jūnijā!

pirms 4 gadiem, 2017.06.15 09:28

Kriminālziņas