Liepājā no nelegālās aprites izņemti ap 54 000 cigarešu, 540 litri nelegālā alkohola un šaujamierocis

Liepājā no nelegālās aprites izņemti aptuveni 54 000 cigarešu un 540 litri nelegālā alkohola, alkohola ražošanas iekārta un šaujamierocis, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Šomēnes VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par akcizēto preču nelegālu apriti Liepājā aizturēja vairākus vīriešus.

Aprīļa sākumā aizdomās par akcizēto preču nelegālu apriti Liepājā tika aizturēts vīrietis un pie viņa atrada un izņēma 52 760 cigaretes bez Latvijas akcīzes markām un desmit litrus nelegālo alkoholu. Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā un uz izmeklēšanas laiku viņam ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, norādīja policijas pārstāve.

Savukārt aprīļa vidū VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas uz aizdomu pamata par akcizēto preču nelegālu apriti Liepājā aizturēja personu grupu un kratīšanas laikā vairākos īpašumos un automašīnās tika konstatēts un izņemts 531 litrs nelegāla alkohola, no kuriem 500 litri ir brāga, bet 31 litrs - gatava produkcija. Tāpat tika izņemta alkohola ražošanas iekārta, 1820 nelegālās cigaretes un šaujamierocis, stāstīja Šeršņova.

Viņa piebilda, ka visi trīs vīrieši jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā par līdzīga rakstura likumpārkāpumiem. Arī viņiem izmeklēšanas laikā ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem bargākais soda apmērs ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem. VP turpina izmeklēšanu sāktajos kriminālprocesos.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas