Otrajā komandantstundas naktī sāktas vairāk nekā 300 pārkāpumu lietas, bet 653 cilvēki brīdināti

Otrajā mājsēdes dienā kopumā deviņu stundu laikā pārbaudītas 6138 personas, no tām 5026 personām bijuši aizpildīti apliecinājumi, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Nakts laikā uzsākts 301 administratīvā pārkāpuma process par noteikto ierobežojumu neievērošanu, bet 653 gadījumos likumsargi naktī sastaptajiem iedzīvotājiem snieguši preventīvus norādījumus.

Tāpat konstatēti vēl vismaz 55 pārkāpumi, kuros vēl tikai lems par administratīvā procesa sākšanu.

Nakts laikā likumsargi nekonstatēja būtiskus pārkāpumus vai privātu pulcēšanos.

Kā ziņots, ceturtdien plkst.20 sākās pirmais Covid-19 dēļ noteiktais komandantstundas vakars, kad dzīvesvietu nakts laikā var pamest tikai pamatotas nepieciešamības gadījumos. Saskaņā ar Ministru kabineta apstiprinātajiem grozījumiem ārkārtējās situācijas rīkojumā šāda mājsēde būs jāievēro līdz 15.novembrim katru nakti no plkst.20 līdz 5.

Valdības lēmums paredz, ka jebkurai personai būs aizliegums naktī no plkst.20 līdz 5 pārvietoties, ja cilvēks nevarēs uzrādīt aizpildītu apliecinājumu un personu apliecinošu dokumentu, kas ir pieejams VP mājaslapā.

Pašapliecinājumu var aizpildīt rakstiski brīvā formā, proti, drukātā formātā gan uz mājaslapā norādīta veidlapas parauga, gan pēc minētā piemēra uz baltas lapas, vai elektroniski savā viedierīcē.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas