Policija reidā Liepājā un novados konstatē, ka jauniešiem pārdod enerģijas dzērienus un alkoholu

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas ceturtdien, 4. oktobrī, Liepājā un Liepājas novadā veica profilaktisko reidu, lai pārbaudītu, vai tirdzniecības vietās nepilngadīgām personām netiek tirgoti alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi vai enerģijas dzērieni.

Reida laikā tika pārbaudītas 23 tirdzniecības vietas, no tām piecās konstatēti pārkāpumi – četros gadījumos nepilngadīgiem jauniešiem tika pārdoti enerģijas dzērieni, bet vienā gadījumā – alkohols. Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākta administratīvā lietvedība.

Policija atgādina, ka pārdevējiem un veikala vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. Aicinām pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga.

Policija arī turpmāk pievērsīs uzmanību tirdzniecības vietām, lai  pārliecinātos, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot cigaretes, enerģijas dzērienus un alkoholiskos dzērienus nepilngadīgām personām, tāpat uzmanība tiks pievērsta izglītības iestādēm un to apkārtnei, kā arī izklaides vietām, kur pulcējas daudz jauniešu.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas