FOTO: Liepājā atklāj Daiņa Bērziņa personālizstādi; māksinieka modeļi ir ķirbji

Sestdien, 8. februārī, Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē tika atklāta mākslinieka Daiņa Bērziņa pasteļu izstāde “Ķirbji un to draugi”, kas būs apskatāma līdz 29. februārim.

Mākslinieks ar pasteļiem un zīmējumiem ir piedalījies 15 grupu izstādēs un rīkojis 10 personālizstādes, kas notikušas Rīgā, Liepājā, Lubānā, kā arī Vorpsvēdē - Vācijā. Mākslinieks veidojot darbus glezno ar pasteļiem galvenokārt ainavas – tikai plenērā, dabā. Retāk portretus un aktus. Pa laikam D. Bērziņš glezno arī klusās dabas. Tad par modeļiem bieži tiek izvēlēti ķirbjaugi, kas ir šīs izstādes motīvs.

"Tie fascinē mani ar savām pilnīgajām, skaistajām formām, dažādām virsmām un krāsām. Ķirbju aprisēm. Tie ir uzkrājuši un koncentrējuši visu vasaru saņemto saules enerģiju. Sēklu simti sola nākamā pavasara dīgšanas prieku. Tādējādi vienā ķirbī, ja ir vēlēšanās, var saskatīt varena brieduma, nāves, atdzimšanas un turpinājuma mūžīgo ritmu. Es jūtu prieku, gleznojot ķirbjus, un būtu laimīgs, ja kaut daļu no tā man sekmētos nodot Jums, skatītāji," stāsta D. Bērziņš.

Pievieno komentāru

Kultūra