Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas domes un teātra vadība ar KM un FM runās par atbalstu teātrim Covid-19 seku pārvarēšanai

Liepājas domes un Liepājas teātra vadība šodien plkst.13 tiksies ar kultūras ministru Nauri Puntuli (VL- TB/LNNK), lai pārrunātu konkrētu iespējamo atbalstu Liepājas teātrim Covid-19 seku pārvarēšanai, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Kļaviņa.

Pēc tikšanās ap plkst.14 paredzēts mediju brīfings, aģentūra LETA noskaidroja KM.

Savukārt plkst.15 domes vadība šo jautājumu apspriedīs ar Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāru.

Kļaviņa stāstīja, ka Liepājas teātris ir sagatavojis visu pieprasīto informāciju, lai saruna būtu konkrēta un nebūtu liekas diskusijas par informācijas trūkumu lēmumu pieņemšanā.

Savukārt, saprotot, ka KM nav vienīgā ministrija, kas ir atbildīga par finansējuma piešķiršanu Liepājas teātrim un, ka finanšu ministrs nevarēs pievienoties sanāksmei, kas norisināsies KM, Liepājas domes vadība pieteica tikšanos FM, kurā tikšanās notiks ar valsts sekretāru, lai kopīgi saprastu FM nostāju attiecībā uz vienlīdzīgu atbalstu visiem Latvijas profesionālajiem teātriem, tajā skaitā, arī Liepājas, sacīja Kļaviņa.

Viņa skaidroja, ka pašlaik domes vadība, kā alternatīvu trūkstošo līdzekļu segšanai redz trīs iesaistīto pušu sadarbību - Liepājas pašvaldības, FM un KM. Ir svarīgi saprast, cik un kādu atbalstu ir gatavas sniegt abas ministrijas, lai pašvaldībā saprastu kāda ir atlikusī trūkstošā finansējuma daļa, norādīja Kļaviņa.

Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA) atgādina Atēnu valstvīra, dzejnieka Solons teikto, ka "starp vienlīdzīgiem kari neizraisās". "Šajos vārdos ir atbilde, kāpēc Liepājas pašvaldība pašlaik aktīvi diskutē ar ministrijām par vienlīdzīgu atbalstu visiem teātriem, jo nedrīkst būt situācija, ka kādam no ģimenes tiek piešķirta pabērna loma brīdī, kad ģimenē tiek dalīti līdzekļi, lai iegādātos ziemas zābakus, kas paredzēti tam, lai aukstumā nenosaltu kājas," sacīja Vilnītis.

Ja mēs saņemam no Eiropas Savienības līdzekļus, lai sniegtu atbalstu visiem Latvijas profesionālajiem teātriem, tad ir jāspēj atrast korektākais veids, kā šo atbalstu sniegt visiem vienlīdzīgi, norādīja pašvaldības vadītājs.

"Ar to es vēlos pateikt, ka šis atbalsts, par kuru mēs pašlaik runājam, ir ļoti būtisks gan pašvaldībai, gan teātrim un es tiešām esmu gatavs apgalvot, ka arī Latvijai kopumā. Liepājas teātra izrādes uz Liepāju brauc skatīties gan ministri, ministru prezidenti un daudzi Latvijas iedzīvotāji, kas vien ir rādītājs izrāžu augstajai kvalitātei," uzskata Vilnītis.

Viņš norādīja, ka Liepājā ārkārtējās situācijas dēļ ir cietušas vairākas kapitālsabiedrības, piemēram, Liepājas olimpiskais centrs (LOC) un Liepājas lidosta un vairākas nozares, piemēram, tūrisms un kultūra, un visam ir nepieciešams finansiāls atbalsts, lai izdzīvotu un turpinātu darbu. "Man kā pašvaldības vadītājam ir jāskatās uz visu ģimenes budžetu un lietderīgu tā izmantošanu - būtu pilnīgi nepareizi novirzīt budžeta līdzekļus vienai nozarei, kapitālsabiedrībai, otru atstājot vispār bez atbalsta, jo ir skaidrs, ka jebkura atbalsta pozīcija kapitālsabiedrībām, nozarei naudas izteiksmē ir izdevumi, kas nav iepriekš plānoti," sacīja Vilnītis, uzsverot, ka pašvaldības pozīcija ir stingra - atbalstu Liepājas teātrim ir jārod visām pusēm sadarbojoties.

LETA jau vēstīja, ka gadījumā, ja Liepājas teātris nesaņems finansiālu atbalstu Covid-19 krīzes seku novēršanai, jau oktobrī var nākties apturēt tā darbību. Liepājas teātris ir pašvaldības kapitālsabiedrība, tādēļ tas neguva valdības finansiālu atbalstu Covid-19 radītās krīzes seku novēršanai.

Lai arī KM tiešā veidā nav iespēju no valsts aizņemtajiem līdzekļiem Covid-19 negatīvo seku mazināšanai kultūras nozarē atbalstīt pašvaldības kapitālsabiedrību, kāda ir Liepājas teātris, un sniegt līdzvērtīgu atbalstu tam, kādu saņems valsts īpašumā esošie teātri, KM ir nosūtījusi teātrim aizpildīšanai tādu pašu finanšu tabulu, kādas aizpildīja visi valsts teātri, nolūkā precīzi saprast, kādas grūtības Liepājas teātrim izraisījusi Covid-19 ietekme.

"Pēc finanšu datu saņemšanas un izvērtēšanas augusta pirmajā pusē sēdīsimies pie viena galda ar teātra īpašnieku - Liepājas pašvaldību - un meklēsim risinājumu," iepriekš informēja KM pārstāve Lita Kokale.

Tāpat Kultūras un Finanšu ministrijas ir aicinājušas Liepājas domi izskatīt un nepieciešamības gadījumā izmantot likumā "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" paredzētās atbalsta iespējas pašvaldību kapitālsabiedrībām, kas ļauj pašvaldībām saņemt valsts budžeta aizdevumu, lai palielinātu Covid-19 krīzes skarto kapitālsabiedrību pamatkapitālu, tādējādi nodrošinot finanšu resursus to uzturēšanas izdevumiem, iepriekš klāstīja Kokale.

Liepājā darbojas divi profesionālie kolektīvi - Liepājas teātris, kura juridiskais statuss ir pašvaldības kapitālsabiedrība, un valsts kapitālsabiedrības statusā esošais VSIA "Liepājas Simfoniskais orķestris." Ekonomikas krīzē, kas Latviju skāra 2009.gadā, valsts KM personā uzņēmās atbildību par Liepājas Simfoniskā orķestra turpmāko darbību, savukārt Liepājas pašvaldība - par Liepājas teātri, atgādināja KM pārstāve.

Pievieno komentāru

Kultūra