Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kurp doties? Piekrastes pašvaldībās notiks Jūras un Zvejnieku svētki

Šodien Latvijas piekrastes pašvaldībās notiks Jūras svētki, liecina pašvaldību sniegtā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jūras svētku muzikālie, izklaidējošie un izzinošie pasākumi svētku dienā liepājniekiem un pilsētas viesiem būs pieejami no plkst.12 Liepājas Jūrmalas parkā – teritorijā no Jūrmalas ielas līdz Rožu ielai, ietverot arī pludmales zonu.

Gatavošanos Jūras svētkiem jau piektdienas vakarā simboliski pieteica Liepājas speciālās ekonomiskās zonas organizētā laivu un kuģu parāde Tirdzniecības kanālā. Svētku rīts šodien plkst.11 tradicionāli sāksies ar piemiņas brīdi pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem Kūrmājas prospekta galā.

Uz lielās svētku skatuves no plkst.12 apmeklētājiem tiks piedāvāta muzikālā programma dažādām gaumēm un vecumiem, īpaši izceļot jūras tēmu un dzīves ritumu, kas valda pilsētā pie jūras. “Muzikālās ostas” kapteiņa tēlā iejutīsies aktieris Normunds Laizāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dienas programmu atklās Liepājas Leļļu teātra aktieri, etnoprieka grupa “Ogas”, kā arī dziedātāja Katrīna Dimanta ar grupu. Dienas muzikālo daļu uz lielās skatuves noslēgs koncertprogramma “Dziesmas par jūru”, kurā zināmas un populāras dziesmas izpildīs solisti Aija Vītoliņa, Andris Ērglis, Dimanta, Atis Ieviņš un Laizāns kopā ar instrumentālo grupu Jāņa Strazda vadībā.

Vakara programma uz lielās skatuves sāksies plkst.19 ar latviešu estrādes mūziku Normunda Rutuļa izpildījumā, kam sekos Aminatas uzstāšanās. Vakaru noslēgs latviešu-lietuviešu internacionālais kolektīvs “Big Al & The Jokers” ar solistu Aļģirdu Šuminsku, piedāvājot interpretācijas par pasaules labākajiem “swing”, “R’n’B” un “rock’n’roll” skaņdarbiem.

Jūras svētku dienas daļā bērni varēs piedalīties un rotaļāties dažādās aizraujošās un izglītojošās atrakcijās “Jautrību salā”. Pludmalē svētku dalībniekiem būs iespēja profesionāļu vadībā veidot smilšu skulptūras, kā arī, lai pievērstu uzmanību un veicinātu izpratni par Baltijas jūras piekrastes bioloģisko daudzveidību, zinošu speciālistu vadībā pētīt un izzināt dabas procesus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar savu piedāvājumu visas dienas garumā liepājniekus un Liepājas viesus priecēs amatnieku un mājražotāju tirgus, savukārt Liepājas Jūrmalas parka Akmens dārzā, uz mirkli apstājoties no svētku kņadas, būs iespēja baudīt gleznotāju plenēra “Pilsēta un jūra” izstādi.

Ventspilī šodien Jūras svētku galvenie notikumi ar programmu “Jūra. Mīlestība. Spēle” atgriezīsies Ostas ielas promenādē. Svētku sajūtu ikviens varēs rast kā dienas programmā – satiekot Neptūnu, vērojot kuģu parādi, klausoties visdažādākos koncertus vai apmeklējot kūpinātu zivju smaržā ieskauto svētku tirgu, tā arī vakara daļā – baudot Latvijā zināmu mūziķu priekšnesumus un griežoties azartiskās dejās svētku ballē.

Tradicionāli dienas programmu iesāks plkst.11 ar piemiņas brīdi, kurā godinās bojā gājušos jūrniekus un zvejniekus pie pieminekļa “Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps – jūras dzelme”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jūras skatuve” pie Spīķera kļūs par vienu no centrālajām svētku norises vietām. Plkst.12 uz tās atklās svētkus, kur ar kuģu parādi ieradīsies dižais jūras valdnieks Neptūns ar svītu. Tam sekos tautā iemīļota mūzika ar nebēdnības un piedzīvojuma garšu – no Brāļiem Laiviniekiem līdz Imantam Kalniņam, grupas “Rahu The Fool” izpildījumā. Īpašu pārsteigumu būs sagatavojis apvienotais Ventspils koris – “Kaiva”, “Līvzeme” un “Ventspils”, kas kopā ar solistiem Paulu Saiju un Jāni Vizuli savos priekšnesumos ir iestudējuši spilgtākās dziesmas no leģendārā Latvijas zvejnieku kolhozu ansambļu un orķestru mūzikas festivāla “Jūras pērle”. Savukārt Ventspils vokālais ansamblis “Mundus” radījis jaunu sadarbību ar grupu “My Radiant You” – viņu muzikālais stāsts vēstīs par cilvēka sapņiem, mīlestību un attiecībām. Dienas programmu uz “Jūras skatuves” plkst.15.45 ar atraktīvu programmu noslēgs grupa no Lietuvas “Anikvariniai Kašpirovskio Dantys”.

“Spēļu skatuve” gan lielus, gan mazus apmeklētājus gaidīs laukumā pie “Govs ceļotājas”. No plkst.12.30 līdz 16 tā būs galvenā izklaižu vieta bērniem un jauniešiem, sniedzot iespēju piedalīties spēlēs, darbnīcās un atrakciju jautrībās, ko papildinās arī skatuves programma. Mazākie varēs dziedāt līdzi jautrām un emocionālām dziesmām no animācijas filmām, kā arī vērot teātra izrādi Zanes Dombrovskas un Gundara Silakaktiņa izpildījumā. Savukārt pusaudžiem un jauniešiem aktuāli būs popstudijas “Jūras sakmentiņi”, hiphopa apvienības “Rīmdari” un Baibas Bites sagatavotie priekšnesumi.

Lielās un Ostas ielas krustojumā būs skatāms un klausāms starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2022” Latvijā dzīvojošo tautību pārstāvju koncerts “Tā dziedāju, tā runāju, kā es biju ieraduse”. No plkst.13 līdz 16 Jūras svētkos ventspilniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja ieskatīties ukraiņu, poļu, baltkrievu, lietuviešu, krievu, lībiešu un latviešu dziesmu ansambļu, folkloras kopu, deju kopu, kā arī amatierteātra studijas sniegumos, piedzīvojot dažādu tautu dziedāšanas tradīcijas, instrumentālu spēli un rotaļas. Koncertu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Brūveris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No plkst.12.30 līdz 16 “Jūrnieku ostā” būs sarunas, sacensības, kā arī dažādas ēverģēlības Kapteiņa Brieža uzraudzībā.

Vakara programma “Mana dziesma” ar visu laiku skaistākajām latviešu komponistu dziesmām uz “Jūras skatuves” sāksies plkst.20. Koncerta uzvedumā ar dziesmu izlasi, kas ir spēka, ticības un iedvesmas avots dažādām paaudzēm, piedalīsies tautā iemīļoti dziedātāji – Dita Lūriņa, Jānis Paukštello, Ainars Mielavs, Daumants Kalniņš, kā arī Jānis Buķelis. Balles daļa ar nosaukumu “Laivojam!” plkst.22 iesāksies ar Latvijā dzīvojošā vācieša Jorena Šteinhauera oriģināldziesmām, kā arī pazīstamu Latvijas un starptautisku mākslinieku hitiem.

Paralēli svētku notikumiem krastmalā paredzētas arī citas aktivitātes pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst.10 pludmales volejbola stadionā pie Ventspils akvaparka varēs vērot un just līdzi “Jūras kausam”.

No plkst.10 līdz 18 Livonijas ordeņa pilī svētku apmeklētājus aicina apskatīt pils ekspozīciju un monumentālās glezniecības izstādes par jūras tēmu. No plkst.12 līdz 14 atvērsies kuģu darbnīcas, kur varēs izgatavot priedes mizas kuģīšus.

No plkst.10 līdz 15 Amatu mājā tiks gaidīti gan mazi, gan lieli uz radošajām darbnīcām “Katrā zīmējumā jūra”. Būs apskatāma mākslinieces Ivetas Pērkones akvareļu izstāde “Vizuālā dienasgrāmata”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīt, 10.jūlijā, plkst.10 ar dažādām darbnīcām un aktivitātēm lieliem un maziem durvis vērs Piejūras brīvdabas muzejs, kur varēs cienāties ar zvejnieku gardumiem un doties izbraucienā ar bānīti. Būs darbnīcas, aktivitātes un mūzika autentiskā vidē.

Plkst.11 Bērnu pilsētiņā un plkst.15 bērnu parkā “Fantāzija” norisināsies “Mazie Jūras svētki”. Mazie svētku svinētāji varēs piedalīties radošajās “Ūdens spēles” darbnīcās, kā arī izbaudīt grupas “Jūras akmentiņi” sagatavotos priekšnesumus.

Tāpat visā Ostas promenādes garumā būs iespējams apmeklēt svētku tirgu.

Kolkā Jūras svētku laikā no plkst.10 līdz 17 notiks svētku labumu tirdziņš, no plkst.11 būs atvērts zvejnieku krodziņš. Plkst.11 izskanēs Māra Blāzes muzikālais sveiciens. Plkst.11 notiks radošās sporta spēles ar apvienību “Kolibri”. Plkst.15.30 ar sveicieniem Kolkai ieradīsies Neptūns ar savu svītu. Svētki noslēgsies ar vairākiem koncertiem un nakts ballē spēlēs grupa “Hameleoni”.

Rojā jau no plkst.5 notiks sacensības makšķerēšanā Rojas upē pie tilta. Plkst.9.30 notiks svētku rīta vingrošana lieliem un maziem pie pludmales skatuves. Svētku tirdziņš notiks Ostas ielā plkst.10. Dienā būs sacensības volejbolā, futbolā, svaru bumbu celšanā un konkurss bērniem. Plkst.13 pludmalē ieradīsies jūras valdnieks Neptūns.

Plkst.20 sāksies lielā pludmales balle, kurā apmeklētājus priecēs populāras grupas.

Mērsraga kanālā plkst.6 sāksies makšķerēšanas sacensības “Neptūna kauss”, plkst.9 stadionā notiks sacensības netradicionālos sporta veidos. Brīvdabas estrādē “Jēgerleja” visu dienu notiks dažādi pasākumi un bezmaksas koncerti. Savukārt vakarā svētku apmeklētājiem organizatori piedāvā vairākus maksas koncertus un balli.

Salacgrīvā šodien plkst.9.30 Ostmalā sāksies sacensības smaiļošanā, savukārt no plkst.11 līdz 12 norisināsies glābšanas riņķa mešana ūdenī.

Laukumā pie kultūras centra no plkst.9 notiks tirdziņš, kurā plkst.11 koncertēs pūtēju orķestris “Enkurs” un Salacgrīvas kultūras centra deju kolektīvi “Randa” un “Saiva”, plkst.12.30 – akordeoniste Inita Āboliņa un dziedātājs Normunds Ķietis, kā arī citi pašdarbības kolektīvi visas dienas garumā.

Bērnu pļaviņā dažādās aktivitātēs varēs iesaistīties bērni.

Zvejnieku parka estrādē plkst.20 notiks grupas “Eolika” koncerts, savukārt plkst.22 sāksies balle, kurā spēles grupas “Sestā jūdze” un “Ivo&Positivo”.

Šodien Tukuma novadā Lapmežciemā svinēs Zvejnieksvētkus, bet Engurē – Jūras svētkus.

Jūras svētkos Engurē no plkst.10 darbosies atrakcijas bērniem un svētku tirdziņš. Stadionā norisināsies sporta spēles. Plkst.11 sāksies svētku gājiens ar Jūras mātes sagaidīšanu, kam plkst.12 sekos svētku koncerts Auniņparka estrādē.

Visas dienas garumā Engurē norisināsies starptautisks ūdens moto čempionāts, bet plkst.16 Engures stadionā būs iespēja vērot tautas deju festivāla “Soļi smiltīs” lielkoncertu, kurā piedalīsies 600 dalībnieku no visas Latvijas.

Vakara programmā no plkst.19 stadionā uzstāsies grupas “Jumprava”, “Otra puse” un “Citi zēni”, bet Auniņparka estrādē – “Apvedceļš” un Dj Maija Rozīte-Krištopāne.

Pasākuma dienas programma būs bez maksas.

Arī Zvejnieksvētki Lapmežciemā sāksies no plkst.10 ar amatnieku tirdziņa darbošanos, bet no plkst.11 paredzētas – atrakcijas bērniem. Būs iespēja arī nofotografēties brīvdabas foto stūrītī pie Tautas nama.

No rīta puses uz aktivitātēm Lapmežciemā īpaši aicinātas ģimenes un bērni, jo šeit būs iespēja piedalīties riteņbraukšanas sacensībās, rāpošanas krosiņā, māmiņu skrējienā un ģimeņu stafetē.

Plkst.13 bērni aicināti uz putu un burbuļu ballīti. Notiks arī dažādas citas sportiskas aktivitātes basketbola laukumā un stadionā.

Plkst.16 visiem kopā estrādes laukumā būs iespēja sagaidīt Neptūnu un noskatīties dažādus priekšnesumus. Savukārt vakara programma Lapmežciema estrādē sāksies plkst.19 un tajā piedalīsies Uģis Roze, Andris Ērglis ar pavadošo grupu, kā arī Ralfs Eilands ar grupu un grupa “Credo”.

No plkst.1 paredzēta zaļumballe, kurā spēlēs grupa “Džentelmeņu špagats”.

Zvejnieku svētki šodien notiks arī no jūras attālajā Rēzeknes novada Nagļu ciemā. Šoreiz svētki tiks aizvadīti bez enerģiskā līdera Jāņa Macāna, kurš devies mūžībā, taču par tradīciju neaizmiršanu turpinās gādāt jaunā paaudze, līdz ar to būs gan svētku sportiskās aktivitātes, gan mājražotāju tirdziņš, gan koncerts un nakts balle.

Sestdien, 9.jūlijā, Pāvilostā visas dienas garumā tiks svinēti Zvejnieku svētki. Būs gan kuģu un laivu parāde jūrā, gan sportiskas aktivitātes un zaļumballe.

No pulksten 13 Dzintaru ielā, posmā no Tirgus ielas līdz muzejam, darbosies svētku tirgus un piepūšamās atrakcijas. Pulksten 12 Pāvilostas kapsētā notiks atceres brīdis pie piemiņas akmens “Jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps jūras dzelmē”. No pulksten Dzintaru ielā 2c visas dienas garumā notiks vizināšanās ar laivām pa Sakas upi un jūru (par maksu). Pludmalē pulksten 11 sāksies Zvejnieku svētku kausa izcīņa pludmales futbolā un volejbolā. Pulksten 13 pie muzeja Dzintaru ielā 1 viesosies latviešu komiķis, autors un izpildītājs Maksims Trivaškevičs (bez maksas). Pulksten 15 sāksies kuģu un laivu parāde jūrā. Sasveicināšanās ar Jūras valdnieku. Savukārt ostā, Dzintaru ielā 2c, svētku noskaņu radīs grupas. Pulksten 16 spēlēs “Dakota”, bet pulksten 19 uzstāsies “Galaktika”. Ieeja – brīva. No pulksten 22 līdz četriem rītā Upesmuižas parka estrādē būs zaļumballe kopā ar grupām “Eels of the Sixties” un “Melnraksts”. Ieeja – septiņi eiro, bērniem līdz 12 gadu vecumam – brīva.

Sestdien, 9. jūlijā, visas dienas garumā Jūrmalciemā pie sabiedriskā centra “Zībenbergs” un tīklu mājas “Piestātne” tiks svinēti Zvejnieksvētki “Jūrmalciemam 385”.

Pulksten 14 pie “Zībenberga” notiks svētku atklāšana. Tajā piedalīsies Nīcas sieviešu vokālais ansamblis “Sentiments” un Liepājas ansamblis “Dzirkstele”, kā arī Nīcas vīru koris un deju grupa “Amulets”. No pulksten 13 pie “Zībenberga” būs vietējo mājražotāju un amatnieku tirgus, spēlēs DJ Uldis. No pulksten 14 līdz 16 radošā darbnīca bērniem “Mazā buru laiva”, kā arī vizuālās mākslas izstāde “Neiznīcināmā gaisma”.

Pulksten 13 “Piestātnē” būs mākslinieces Benitas Bitānes gleznu izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci. No pulksten 14 pie “Piestātnes” būs mākslinieces Artas Skujas radošās darbnīcas pieaugušajiem un bērniem “Jūra”, “Mandala” un “Kurzemnieka josta”. No pulksten 15 līdz 16 interaktīva izrāde bērniem un vecākiem “Suns un kaķīte”, ko spēlēs “Teātris un Es” no Rīgas. No pulksten 16 līdz 18 pie “Piestātnes” jūras malā būs ziepju burbuļu un lidojošo medūzu darbnīca bērniem. No pulksten 16.30 līdz 18 Nīcas teātra izrāde “Tās dullās Paulīnes dēļ”. Pulksten 19 – Neptūna sagaidīšana. Pulksten 20 sāksies svētku koncerts kopā ar grupu “Rumbas kvartets” no Kuldīgas. No pulksten 22 līdz 3 balle ar grupu “Zelta kniede” (Sigulda).

Foto no Pavilosta.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.