Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kurp doties? Visā Latvijā svinēs Jāņus

Foto – Uldis Dobelis

Šodien, dziedot, dejojot, spēlējot teātri un rotājoties, visā Latvijā svinēs Jāņus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājā plkst.16 koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” bez maksas varēs noskatīties izrādi “Skroderdienas Silmačos”. Izrādi Leldes Kaupužas režijā izspēlēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātra “Projekts”, Liepājas Jauniešu teātra studijas un Liepājas Tautas teātra apvienotais aktieru ansamblis, piedaloties vokālajam ansamblim “Šokolāde” un tautas deju ansambļa “Vaduguns” jauniešu kolektīvam, vēsta LETA.

Šodien plkst.19 Siguldas pilsdrupu estrādē sāksies Ogres teātra izrāde “Skroderdienas Silmačos”. Pēc izrādes plkst.22 Siguldas pilsdrupu estrādē notiks Jāņu nakts zaļumballe, uz kuru ielūdz brāļi Auzāni un Līgo orķestris, kā arī dīdžejs.

Madonā Jāņu nakts balle notiks pie kultūras nama un tā sāksies plkst.23. Vestienas estrādē plkst.19 līgotāji aicināti uz koncertuzvedumu “Bagātā brūte”. Lubānas estrādē plkst.16 varēs sadziedāties ar Lailu, Ilzi Purmalieti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cēsīs no plkst.10.30 līdz plkst.13 norisināsies tradicionālais skrējiens “Jānis un Jānītis 2022”. Plkst.12 Bērzkroga stāvlaukumā notiks muzikāla izrāde “Žūpa Bērtulis”. Izrādi veido Veselavas teātra studija “Kurlās vardes”. Plkst.18 ikviens aicināts uz vērienīgu Jāņu svinēšanu Raiskumā kopā ar Latvijas teātru dziedošajiem aktieriem, “Jauno Jāņu orķestri”, “Credo” un citiem māksliniekiem. Plkst.22 Zaubes kultūras nams aicina uz Līgo nakts balli Zaubes muižas parkā. Spēlēs grupa “Pipari”. Alauksta ezera krastmalā no 23.jūnija līdz 25.jūnijam notiks Līgo festivāls trīs dienu garumā. Uz lielās Alauksta estrādes skatuves uzstāsies tautā iemīļoti mūziķi, būs sportiskas aktivitātes, uguns rituāls, dzīvās mūzikas skatuve, pliko skrējiens, pusnakts balle līdz rītam un citas aktivitātes.

Valkā plkst.10 pie veikala “Oļupe” skanīgi ielīgos Valkas pilsētas kultūras nama tautas mūzikas kapela “Sudmaliņas” un dziesmu draugu kopa “Nāburgi”.

Dikļos, Neikenkalna dabas koncertzālē plkst.16 amatnieku tirdziņš un Dikļu pavāru Mārtiņa Sirmā un Jāņa Siliņa meistarstiķi. No plkst.18 līdz rīta gaismai līgošana kopā ar tautas muzikantiem, Rīgas Tehniskās universitātes postfolkloras grupu “Daba san”, jaunfolka grupu “Jaunais Jāņu orķestris”, grupu “Zelta kniede”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst.22.30 Mazsalacā, Lībiešu pilskalna estrādē un plkst.23 Burtnieku pagasta estrādē notiks Līgo nakts zaļumballe.

Saulkrastu kultūras centrs aicina līgotājus uz Pabažu ezerkrasta estrādi no plkst.22, lai izbaudītu Līgo nakts zaļumballi kopā ar grupu “Ballīšu kvartāls” un DJ Rolandu.

Ventspils novadā plkst.12 Jūrkalnes pagasta “Labiešos”notiks radošās darbnīcas un meistarklases “Līgo laiks pirtī”, no plkst.21 varēs līgot Zlēku muižas parkā, savukārt Užavas estrādē līgošana sāksies plkst.22.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ventspilī Reņka dārzā plkst.20 Ventspils teātris izrādīs Rūdolfa Blaumaņa lugas “Trīnes grēki” iestudējumu, savukārt plkst.23 sāksies Jāņu nakts zaļumballe ar grupu “Tirkizband” no Jelgavas un Dj Lāci.

Pāvilostas Upesmuižas parka estrādē plkst.18 Pāvilostas pilsētas kultūras nama dramatiskā kolektīva izrāde Māra Horna “Iz senioru dzīves”, ko ar dziesmām un dejām kuplinās Pāvilostas pilsētas kultūras nama kolektīvi, savukārt plkst.22 zaļumballe kopā ar grupu “Piemare”.

Priekules tirgus laukumā no plkst.10 Jāņu ielīgošanas tirgus. Plkst.19 Priekules kultūras nama pagalmā Līgo vakara izrāde “No saldenās pudeles”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rucavā no plkst.9 notiks Zāļu tirgus, plkst.22 Rucavas brīvdabas estrādē Līgo svētku ielīgošana un zaļumballe ar grupu “Zēgevaldes trio”.

Saldus novadā Pampāļu estrādē notiks pasākums “Līgo visi Pampāļi”, Jaunauces pagastā notiks līgo nakts zaļumballe kopā ar grupu “Brekšu Pekši”. Jāņu svinības notiks arī Striķu muižas parkā.

Skrundas estrādē no plkst.22 līdz 4 zaļumballe kopā ar grupu “Sapņu pietura”. No plkst.10 suitu ļaudis ielīgos Alsungas pagasta teritorijā, apbraukājot ciemus. Plkst.20 Ēdolē Dzirnavu dārzā “Līgo veci, līgo jauni, līgo visa Ēdolīte” – pirmizrāde Andris Niedzviedzis “Trīsarpus atraitnes”. Piedalās Ēdoles pašdarbnieki. Plkst.22 kopējs ugunskurs un Līgo balle, kurā spēlēs “Suitu muzikanti”, savukārt plkst.24 notiks puspliko skrējiens gar Dzirnavu ezeru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No plkst.10 Engurē norisināsies Līgo tirgus lustes un andele, kur būs iespēja iegādāties amatnieku un zāļu sievu sagādātos labumus.

Vakarā no plkst.20, Engures Auniņparka estrādē notiks Līgo vakara noskaņas pasākums ar Engures Kultūras nama sieviešu kori “Engure”, deju kolektīviem “Jadals” un “Ungurs”. Šodien ielīgošana, svētku tirdziņš un zaļumballe notiks arī Tukuma novada Matkulē.

Jelgavas novada Ozolnieku Jāņu pļavā plkst. 21 notiks Līgo pasākums, Līvbērzes estrādē gaidāma Līgo nakts balle ar grupu “2 PRO”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas pilskalna parka estrādē plkst. 16 gaidāms Līgo svētku koncerts par godu kinofilmai “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

Aizkraukles novada Daudzesē plkst.11 būs Līgo sporta spēles, plkst.18 Jaunjelgavas Liepu parka estrādē – Līgo ieskandināšana ar Jaunjelgavas kultūras centra mākslinieciskajiem kolektīviem.

23.jūnija plkst.20 Jēkabpils Kena parka estrādē gaidāma Līgo nakts zaļumballe kopā ar grupu “Jauda”, Aknīstē plkst.16 būs koncerts “Es nopinu vainadziņu”.

Šodien plkst.22 pie Jersikas Tautas nama Līvānu novadā notiks balle kopā ar grupu “OTTO”.

Plkst.9 Subates tirgus laukumā gaidāms Zāļu tirgus, Višķos būs Līgo festivāls.

Andreja Pumpura skvērā Daugavpilī no plkst.10 līdz plkst.14 pilsētas iedzīvotāji un viesi tiek aicināti apmeklēt muzikālo jāņuzāļu tirgu.

Šodien Balvu estrādē plkst.19 notiks koncertprogramma “Īsa pamācība mīlēšanā”, Viļakas estrādē plkst.19 notiks Zāļu dienas tirgus.

Rēzeknes novada Sokolku pagasta klubā no plkst.15 notiks vainagu pīšanas meistardarbnīca “Es noviju vainadziņu pašā Jāņu vakarā”, arī Kaunatā, Gaigalavā, Nagļos, Audriņos notiks ielīgošana.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.