“Kurši” raksta vēsturi un pirmoreiz spēlēs “Arēnā Rīga”

Ar pārliecinošu uzvaru pusfināla sērijas trešajā spēlē biļeti uz Latvijas čempionāta 1. līgas finālu Arēnā Rīga nopelnīja FK Kurši FSS florbolisti. Pusfināla sērija pret FK Valka/Iglu iesākās ar divām spēlēm izbraukumā, kur liepājnieki svinēja divas uzvaras ar pārliecinošu 12:2 un pēc tam spraigu 4:3. Finālisti arī šosezon tiek noskaidroti līdz vienas komandas trīs panākumiem, tāpēc sērijas trešajā mačā komandas nūjas krustoja sestdien Liepājā.

Spēle raisīja milzīgu ažiotāžu, LOC Manēža pulcinot 492 skatītājus, kas ir šīs sezonas apmeklētības rekords. Skaļu gaviļu un bungu rīboņas vadīti mājinieki iesāka izcili – ātri vien rezultātu atklāja Raitis Bušs, jau nākamajā nomaiņā Toms Jānis Dzērve dubultoja, bet mača 6. minūtē Martins Einiņš jau trešo reizi lika kapitulēt valcēniešu vārtsargam. Pirmā trešdaļa aizritēja Kuršu zīmē un pēc 20 minūtēm tablo vēstīja jau par 4:0 vadību.
Pēc pārtraukuma laukumā turpināja dominēt sarkanajās formās tērptie liepājnieki, kas spēles 33. minūtē panāca jau graujošu 7:0. Līdz pārtraukumam abas komandas pa reizei ar vārtiem apmainījās un uz ģērbtuvēm devās pie rezultāta 8:1, portālu “ReKurZeme” informē FK “Kurši/Florbola sporta skolas” direktora p.i. Normunds Krūmiņš.

Pusfināla sērijas noslēdzošā trešdaļa tomēr vēl spēja sagādāt intrigu, jo FK Valka/Iglu piecās minūtēs guva četrus ātrus vārtus, sadeldējot starpību līdz 8:5. Tas atkal sapurināja mājiniekus un Ralfa Redjko vārti 51. minūtē izbeidza jebkādas diskusijas par to, kas laukumu atstās kā uzvarētājs. Pašā mača izskaņā savus trešos vārtus guva un “hat-trick” nokārtoja pieredzējušais Raitis Bušs. Līdzjutējiem skandējot “malači, malači, malači…” liepājnieki svinēja uzvaru ar 11:5.

Trešais panākums pusfinālā pārrakstījis Florbola kluba “Kurši” 27 gadus ilgo vēsturi, jo kluba galvenā komanda pirmo reizi spēlēs florbola Superfinālā Arēnā Rīga. Svētdienas vakarā noskaidrojās, ka finālā pretējā laukuma pusē stāsies kaimiņi SK Leģions/GSC. Tātad tas būs derbijs, kur uz likmes ir Latvijas čempionāta 1. līgas zelta medaļas.

Florbola Superfināls Arēnā Rīga norisināsies 13. aprīlī, bet 1. līgas zelta medaļu liktenis tiks noskaidrots dienas otrajā spēlē plkst. 14:00. Visi FK Kurši un Liepājas sporta līdzjutēji ir aicināti doties uz sezonas kulmināciju, lai klātienē atbalstītu komandu. Biļetes iespējams iegādāties www.bezrindas.lv. FK Kurši oficiāli izsludina, ka komandas atbalstītāji pulcēsies Arēnas Rīga 105. un 106. sektoros.