Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kurzemes apgabaltiesa atstājusi spēkā cietumsodus par laupīšanu cietušo apšaudot ar gumijas lodēm

Kurzemes apgabaltiesa atstājusi spēkā cietumsodus par laupīšanu cietušo apšaudot ar gumijas lodēm, aģentūra LETA uzzināja prokuratūrā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kurzemes rajona tiesa, izskatot krimināllietu, kurā apsūdzēti trīs vīrieši par laupīšanas izdarīšanu ievērojamā apmērā, iekļūstot telpā, personu grupā, izmantojot šaujamieroci, kā arī par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu bez attiecīgas atļaujas, piesprieda katram brīvības atņemšanas sodu attiecīgi uz 8, 5 un 7 gadiem.

Vienam no apsūdzētajiem tiesa noteica galīgo sodu – brīvības atņemšanu uz 21 gadu -, daļēji pieskaitot sodu, kas viņam noteikts ar Rīgas rajona tiesas 2021.gada 15.oktobra spriedumu, ar kuru viņš tika atzīts par vainīgu slepkavības izdarīšanā.

Tiesas piespriestos soda mērus tiesu debatēs lūdza piemērot arī valsts apsūdzības uzturētājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības apsūdzētie vīrieši, mantkārīgu motīvu vadīti, pēc iepriekšējas vienošanās devās uz kādu privātmāju, kur brīdī, kad no mājas iznāca saimnieks, iešāva viņam ar divām gumijas lodēm no pašrocīgi izgatavotas medību bises, sasējas rokas un kājas un aizlīmēja ar līmlenti muti.

Apsūdzētie no mājas un garāžas nolaupīja dažādas mantas, piemēram, krosa motociklu, divriteni, zāles trimmeri, televizoru un citas mantas par kopējo summu vairāk nekā 9054 eiro.

Par minēto spriedumu apsūdzētie un viņu aizstāvji iesniedza apelācijas sūdzības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kurzemes apgabaltiesa pirmās instances spriedumu atstāja negrozītu.

Minētais lēmums vēl nav stājies spēkā un to iespējams pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.