Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Kurzemes piekraste – tūristu iecienītākie apskates objekti

Kurzeme ir viens no četriem Latvijas reģioniem un tas atrodas Latvijas rietumu piekrastē. Kurzeme piedāvā valdzinošu dabas skaistumu un bagātīgu kultūru. Šis reģions var lepoties ar satriecošām ainavām un burvīgām piekrastes pilsētām. Kurzemes piekraste ir kļuvusi par vienu no iecienītākajiem tūristu galamērķiem, kas vēlas baudīt Latvijas dabu un bagātīgo kultūras mantojumu.

Jūrkalne – skaista pludmale un iespaidīgs stāvkrasts

Jūrkalne ir ciems Kurzemē, netālu no Ventspils. Šajā apvidū ir atrodama viena no skaistākajām pludmalēm un iespaidīgs stāvkrasts, kas ir gandrīz 20 metru augsts. No Jūrkalnes stāvkrasta paveras neaizmirstams skats uz Baltijas jūru, tāpēc šī ir populāra vieta, kur vērot saulrietu un baudīt staburags alus glāzi.

Pāvilosta – miera patvērums

Gleznainā piekrastes pilsēta Pāvilosta atrodas Dienvidkurzemē pie Sakas upes ietekas Baltijas jūrā. Šī ir neliela piejūras pilsēta ar mierīgu atmosfēru un iespēju aizbēgt no ikdienas steigas un kņadas.

Pilsētas senatnīgās pludmales un priežu meži nodrošina ideālu vidi atpūtai un dažādām āra aktivitātēm, piemēram, vindsērfingam un makšķerēšanai. No Pāvilostas vēsturiskās bākas, kas celta 19. gadsimtā, paveras panorāmas skats uz apkārtējo piekrasti.

Ventspils – ostas pilsēta

Ventspils ir Latvijas ostas galvaspilsēta, kas piedāvā dinamisku ikdienu un plašas izklaides iespējas ikvienam pilsētas viesim. Ventspilī atrodās viena no lielākajām ostām Latvijā, kas ir stratēģiski nozmīgs valsts mēroga objekts. Pilsētas Zilā karoga pludmales, piemēram, Ventspils pludmale un Pārventas pludmale, piedāvā dažādas atpūtas iespējas, piemēram, pludmales volejbolu.

Pilsētas viesi var iepazīt Ventspils jūrniecības vēsturi brīvdabas muzejā, kur apskatāmi kuģu būves, kuģošanas eksponāti un iespējams iepazīties ar zvejniecības tradīcijām. Kā arī, Ventspils ir ģimenēm draudzīga pilsēta, bērniem ir pieejami neskaitāmi spēļlaukumi, interaktīvais centrs un plašas izklaides iespējas.

Kuldīga – romantiskākā Latvijas pilsēta

Kuldīga ir burvīga, vēsturiska pilsēta, kurā iespējams apskatīt lieliski saglabājušos viduslaiku arhitektūru, bruģakmens ieliņas un gleznaino upes krastu. Pilsētas atpazīstamākie apskates objekti ir Ventas rumba, kas ir platākais ūdens kritums Eiropā, ķieģeļu tilts, kas celts 17. gadsimtā un Kuldīgas vēsturiskais centrs. 2023. gadā Kuldīgas vecpilsēta tika iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, pateicoties tam, ka pilsētā ir saglabājusies senā arhitektūra un tajā ir baudāma Baltijas valstu arhitektūra.

Liepāja – vēju pilsēta

Liepāja ir dinamiska piekrastes pilsēta, kas piedāvā baudīt piejūras pilsētas šarmu un aktīvu kultūras dzīvi. Viens no iespaidīgākajiem apskates objektiem ir karaostas cietums, kas piedāvā ne tikai aplūkot veco cietumu, bet arī baudīt piedzīvojumu, nakšņojot cietumā

Liepājas Zilā karoga pludmale ar smalkajām smiltīm un seklajiem ūdeņiem ir iecienīts sauļošanās, peldēšanās un ūdens sporta galamērķis. No Liepājas nāk daudzi labi zināmi mūziķi un pilsēta piedāvā baudīt piesātinātu kultūras dzīvi. Liepājā ir koncertzāle Lielais dzintars un Latvijas mūziķu slavas aleja, kurā iespējams tuvāk iepazīties ar pilsētas izcilākajiem māksliniekiem.

Kolkas rags – divu jūru satikšanās vieta

Kolkas rags, kas atrodas Kurzemes ziemeļos, ir unikāls, jo tajā saplūst Baltijas jūras un Rīgas jūras līča ūdeņi. No Kolkas raga paveras brīnišķīgs skats uz virpuļojošajām straumēm un mainīgajiem viļņiem, padarot to par iecienītu vietu putnu vērošanai, fotografēšanai un pastaigām. Netālu atrodās Slīteres nacionālais parks, kurā iespējams sastapt dažādus putnus un aplūkot neskartu piekrastes ekosistēmu.

Kurzemes piekraste piedāvā plašas iespējas, neaizmirstamus skatus un bagātīgu kultūras mantojumu. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties pavadīt brīvdienas pilsētā, smilšainā pludmalē vai pie dabas, Kurzemes piekraste piedāvā plašas iespējas ikvienam.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME ALKOHOLISKO DZĒRIENU PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.