Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Laiks pārskatīt elektroenerģijas patēriņa paradumus uzņēmumā

To, ka vairs nevarēs dzīvot pa vecam un ar agrākajiem paradumiem, šobrīd laikam ir sapratis ikviens. Pārmaiņas globālajos energotirgos skārušas visus – sākot no mājsaimniecībām līdz par lielākajiem uzņēmumiem, kuru resursu patēriņš ir iespaidīgi liels. Un līdz ar to arī rēķini, kas jāapmaksā. Tāpēc, ja tas vēl nav darīts, tad tagad ir pēdējais brīdis pārskatīt patēriņa paradumus un esošās līgumsaistības ar tirgotājiem, lai efektīvāk pielāgotos jaunajai realitātei, kurā rēķini par elektrību un citiem resursiem ir ļoti augsti. Lai to izdarītu, nepieciešams apsvērt vairākus svarīgus jautājumus.

Vai elektrības līgums atbilst uzņēmuma vajadzībām?

Straujais elektrības cenu kāpums daudzus mudinājis sīkāk iedziļināties savos rēķinos un meklēt līgumu kopijas, lai saprastu, cik un par ko šobrīd īsti maksā. Vai elektrības tarifs, pieslēguma jauda un citi līgumā ietvertie nosacījumi arī šodien atbilst uzņēmuma vajadzībām un patēriņa apjomam? Ja tā nav, tad ir laiks veikt izmaiņas, koriģējot sava līguma nosacījumus. Ja tirgotājs šajā jautājumā nav pretimnākošs, tad pastāv arī iespēja izpētīt citu tirgotāju piedāvājumus.

Elektroenerģija ir iekļauta daudzu energoresursu tirgotāju pakalpojumu klāstā. Tāpēc katram klientam ir iespēja atbilstoši savām vajadzībām izvēlēties tirgotāju ar piedāvājumu un cenām, kas atbilst uzņēmuma reālajām vajadzībām. Tirgotāja maiņa nav sarežģīts process un nerada nekādus riskus klientam. Atliek tikai izvēlēties jaunu tirgotāju un noslēgt līgumu, kas stāsies spēkā no nākamā mēneša 1. datuma. Lai izvēlētos atbilstošāko risinājumu, ieteicams rūpīgi izvērtēt dažādus piedāvājumus un tarifus. Latvijas elektroenerģijas tirgū šobrīd ir pieejami daudzi vērā ņemami piedāvājumi.

Tieši uzņēmumu vajadzībām un patēriņa specifikai pielāgotus elektrības tarifus piedāvā SIA “Ignitis Latvija” – pieredzējis energoresursu tirgotājs, kurš Latvijā darbojas jau gandrīz desmit gadus un ir novērtēts kā uzticams partneris biznesa klientiem.

Kā samazināt uzņēmuma elektrības patēriņu?

Neatkarīgi no tā, vai uzņēmums lemj par elektrības tirgotāja un tarifa maiņu, nepieciešams arī atbildīgi pārskatīt līdzšinējos patēriņa paradumus un galvenos elektroenerģijas patērētājus. Tas ir veids, kā atrast gan nelietderīgo patēriņu, gan variantus patēriņa optimizācijai, ieviešot energoefektīvus risinājumu un atbildīgu patēriņa kultūru. Samazināts un optimizēts patēriņš nozīmē arī izmaksu samazinājumu, kas šobrīd ir ikviena elektrības patērētāja mērķis. Kādās pozīcijās iespējams meklēt patēriņa ietaupījumu?
• Ēku energoefektivitātes uzlabošana.
• Ražošanas līniju un biroju modernizācija un automatizācija.
• Patēriņa kultūras uzlabošana darbinieku vidū.
• Apkures, ventilācijas un apgaismes sistēmas uzturēšana labā stāvoklī.
• Zaļās enerģijas resursu piesaistīšana.

Kā vairot neatkarību no kopējā elektrotīkla?

Domājot par nākotni un uzņēmuma maciņa pasargāšanu no nevēlamām izmaiņām elektroenerģijas tirgū, nozīmīgas ir investīcijas zaļās enerģijas ražošanā un izmantošanā sava uzņēmuma darbības nodrošināšanai. Elektroenerģija, kas iegūta no saules vai citiem atjaunīgiem resursiem kļūst arvien nozīmīgāka ne tikai klimata kontekstā, bet šobrīd arī kā alternatīva straujajam cenu kāpumam un svārstībām biržā, kas nākotnē īsti nav prognozējamas. Tāpēc uzņēmumam savas saules elektrostacijas ierīkošana var būt nozīmīgs neatkarības, drošības un stabilitātes garants, kas neļaus palikt bez šī svarīgā resursa un arī ilgtermiņā samazinās izdevumus par elektroenerģiju. Salīdzinot ar šī brīža cenām, saules paneļi sevi spēs atpelnīt jau pāris gadu laikā.

SIA “Ignitis Latvija” pakalpojumu klāstā ir ne tikai elektroenerģija. Uzņēmums ir arī pieredzējis saules paneļu uzstādītājs biznesa klientiem. Tiek nodrošināts pilns pakalpojuma cikls – no projekta izstrādes līdz pat stacijas uzstādīšanai un nodošanai. “Ignitis Latvija” uzstādītajās saules elektrostacijās tiek izmantoti tikai kvalitatīvākie monokristālu saules paneļi ar 25 gadu efektivitātes garantiju.

Uzziniet par elektroenerģiju un saules paneļiem uzņēmumu vajadzībām vietnē ignitis.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.