Latvija noslēdz Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīru bez uzvarām

Foto : Edijs Pālens, LETA

Latvijas vīriešu hokeja izlase otrdien Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīrā, cīnoties par vietu ceturtdaļfinālā, ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) piekāpās Dānijai un noslēdza turnīru bez uzvarām.

Abus vārtus Latvijas izlases labā guva Lauris Dārziņš, vēsta LETA.

Spēli Latvijas vārtos sāka Jānis Kalniņš, taču perioda vidusdaļā vārtos stājās Ivars Punnenovs, jo Kalniņš, iespējams, guvis nelielu savainojumu.

Spēles 13.minūtē vadībā izvirzījās Dānijas hokejisti, kad Mortens Poulsens pēc komandas biedra metiena Punnenova sargāto vārtu priekšā izcīnīja atlēkušo ripu un raidīja to vārtos.

Miks Indrašis 14.minūtē nopelnīja divu minūšu noraidījumu par klupināšanu, taču latvieši veiksmīgi aizsargājās, neļaujot dāņiem gūt vārtus.

Tikmēr 17.minūtē neizšķirtu panāca Lauris Dārziņš, kurš pēc Renāra Krastenberga piespēles ātrajā pretuzbrukumā pārspēja Dānijas vārtsargu.

Otrajā periodā Kalniņa vietu uz rezervistu soliņa ieņēma Kristers Gudļevskis.

Pēc spēlētām divām minūtēm otrajā trešdaļā Dānijas hokejisti pārkāpa noteikumus un nopelnīja noraidījumu. Latvijas hokejistiem vajadzēja vien 29 sekundes vairākumā, lai gūtu vārtus, kad Dārziņa metienu vārtu priekšā pielaboja Nikolajs Jeļisejevs, palīdzot ripai atrast ceļu līdz vārtiem, taču tiesneši mainīja lēmumu un piešķīra vārtu guvumu Dārziņam.

28.minūtē noraidījumu par klupināšanu nopelnīja Jeļisejevs, taču arī otrajā vairākumā dāņi vārtus neguva.

Latvijas hokejisti tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, taču šoreiz to neizdevās realizēt, un trīs minūtes līdz otrās trešdaļas beigām pēc latviešu kļūdām savā aizsardzības zonā vārtus Dānijas labā guva Julians Jakobsens, panākot neizšķirtu.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā noraidījumu nopelnīja Dārziņš, un vairākumu izmantoja dāņi, kurus vadībā izvirzīja Markuss Lauridsens.

Spēles 49.minūtē pie vairākuma tika Latvijas izlase, taču tas netika izmantots, lai panāktu neizšķirtu. Vēl vienu vairākumu latvieši nopelnīja 57.minūtē, taču arī otrajā reizē neizdevās mainīt spēles gaitu.

Pēdējā minūtē Latvija spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem, taču tas izvērtās neveiksmīgi, kad 31 sekundi līdz pamatlaika beigām noraidījumu nopelnīja Renārs Krastenbergs.

Dānijas hokejisti ceturtdaļfinālā tiksies ar Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) vienību.

Pirmajā olimpisko spēļu hokeja turnīra mačā ceturtdien Latvija ar 2:3 piekāpās Zviedrijas valstsvienībai, dienu vēlāk ar 1:3 atzina Somijas pārākumu, bet svētdien ar 2:5 tika zaudēts Slovākijai, ieņemot pēdējo vietu C grupā.

Dānija finišēja otrā B grupā, ar 2:1 pārspēdama Čehiju, ar 0:2 zaudēdama Krievijas Olimpiskās komitejas komandai un ar 5:3 pārspēdama Šveici.

Vienīgajā pārbaudes spēlē pirms turnīra Latvijas izlase pirmdien ar 1:2 piekāpās Dānijas hokejistiem, maču vienas stundas garumā aizvadot treniņa režīmā. Vārtus Latvijai guva Ronalds Ķēniņš, bet pagarinājumā, kas tika spēlēts neatkarīgi no rezultāta pamatlaikā, – Mārtiņš Dzierkals.

2018.gada olimpiskajām spēlēm Latvija nekvalificējās. Latvija sesto reizi spēlē olimpiskajās spēlēs, augstāko vietu – astoto – ieņemot pirms astoņiem gadiem Sočos.

Triju grupu uzvarētājas un labākās otrās vietas ieguvējas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas izslēgšanas spēlē noskaidros atlikušās ceturtdaļfināla dalībnieces.

Latvijas izlases sastāvs dalībai Pekinas olimpiskajās spēlēs:

vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas “Tigers”, Šveice), Jānis Kalniņš (Vēkšes “Lakers”, Zviedrija), Kristers Gudļevskis (Jēvles “Brynas IF”, Zviedrija);

aizsargi: Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs, Kristaps Zīle, Patriks Ozols (visi – Rīgas “Dinamo”), Jānis Jaks (“Soči”, Krievija), Uvis Jānis Balinskis (Litvīnovas “Verva”, Čehija), Nauris Sējējs (“La Chaux-de-Fonds”, Šveice), Roberts Mamčics (Zlīnas “PSG Berani”, Čehija);

uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Nikolajs Jeļisejevs, Mārtiņš Karsums, (abi – Rīgas “Dinamo”), Miks Indrašis, Rihards Bukarts (abi – Vladivostokas “Admiral, Krievija), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Andris Džeriņš (Lincas “Black Wings”, Austrija), Oskars Batņa (Mikeli “Jukurit”, Somija), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice), Renārs Krastenbergs (“Villacher SV”, Austrija), Mārtiņš Dzierkals (Pilzenes “Škoda”, Čehija), Kaspars Daugaviņš (“Bern”, Šveice), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice).