Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Latvija šopavasar izceļas ar bēdīgu statistiku kūlas dedzināšanā

Laikā no 13.februāra, kad Liepājā tika reģistrēts šī gada pirmais kūlas ugunsgrēks, valstī dzēsti jau 698 kūlas ugunsgrēki, kas ir par 62% jeb 432 pērnās zāles ugunsgrēkiem vairāk nekā pērn šajā laika periodā, kad bija reģistrēti 266 kūlas ugunsgrēki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad 173 pērnās zāles ugunsgrēku dzēsts VUGD Latgales reģiona brigādes pārziņas rajonā, 208 – VUGD Zemgales reģiona brigādes pārziņas rajonā, 59 – VUGD Vidzemes reģiona brigādes rajonā, 126 – VUGD Rīgas reģiona pārvaldes pārziņas rajonā un 132 – VUGD Kurzemes reģiona brigādes pārziņas rajonā. Kopējā kūlas ugunsgrēku rezultātā izdegusī platība ir 480,7 hektāri, portālu “ReKurZeme” informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai, jo iznīcina vērtīgus augus, kukaiņus, sīkdzīvniekus un putnu ligzdas! VUGD aicina iedzīvotājus sakopt teritorijas bez kūlas dedzināšanas! Ja tomēr ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvaniet 112!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.