Latvijas basketbolisti PK kvalifikācijas spēlē pārliecinoši uzvar Grieķiju un teju nodrošina vietu finālturnīrā

Latvijas vīriešu basketbola izlase piektdien Krētā 2023.gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas otrā posma spēlē pārspēja Grieķiju un spēra soli uz priekšu, lai nodrošinātu vietu PK finālturnīrā.

Latvija ar rezultātu 80:60 (16:13, 20:15, 27:17, 17:15) pārspēja Grieķiju, vēsta LETA.

Jānis Strēlnieks un Jānis Timma Latvijas izlasē bija rezultatīvākie, gūstot attiecīgi 19 un 17 punktus, bet Dairis Bertāns pievienoja vēl 15 punktus.

Latvijai pirmās ceturtdaļas ievadā izdevās septiņu punktu izrāviens, ko īstenoja Bertāns un Timma. Turpinājumā laukuma saimnieki samazināja deficītu, un pirmās ceturtdaļas noslēgumā Latvijas pārsvars bija vairs tikai trīs punkti (16:13).

Tikmēr otrās ceturtdaļas sākumā Klāva Čavara precīzs divu punktu metiens un Kristera Žorika divi realizētie soda metieni atjaunoja septiņu punktu pārsvaru. Lai gan Latvija saglabāja vadību, grieķi veiksmīgi izmantoja latviešu pieļautās kļūdas un sadeldēja Latvijas pārsvaru līdz pieciem punktiem.

Tuvojoties puslaika pārtraukumam, Latvija vienubrīd bija vadībā ar 33:24, taču Grieķijas basketbolisti atkal samazināja deficītu līdz pieciem punktiem. Pēdējā uzbrukumā tālmetienu realizēja Strēlnieks un ļāva Latvijai doties pārtraukumā ar +8.

Trešā ceturkšņa pirmajās minūtēs Latvija spēlēja rezultatīvi un Timmas un Bertāna tālmetieni ātri panāca 47:33 par labu Latvijai. Grieķi nekavējoties pieprasīja minūtes pārtraukumu, pēc kura viņiem izdevās gūt piecus punktus, taču tas neliedza Latvija turpināt palielināt pārsvaru, kas pieauga līdz 18 punktiem.

Noslēdzošajā ceturtdaļā spēle turpināja attīstīties par labu Latvijai, un grieķiem neatlika nekas cits kā samierināties ar zaudējumu.

Lai jau šodien Latvijas izlase nodrošinātu ceļazīmi uz finālturnīru, jāizcīna uzvara, ar nosacījumu, ja zaudējumu piedzīvos viena no divām sāncenšu komandām – Beļģijas izlase Turcijā vai Serbija Lielbritānijā.

Trīs dienas vēlāk latvieši “Arēnā Rīga” cīnīsies ar Lielbritāniju.

Uz spēli Grieķijā nav devies aizsargs Artūrs Žagars, kurš Covid-19 dēļ nedēļas sākumā nevarēja pievienoties izlasei, tāpat mājās palika centra spēlētājs Anžejs Pasečņiks, kuram ir vīruss. Treniņnometnes pirmajā dienā kļuva zināms, ka šajās spēlēs nevarēs palīdzēt Rodions Kurucs, kuram jādziedē savainojums.

No 13 basketbolistiem, kuri devās uz Grieķiju, ārpus pieteikuma tika atstāts Kārlis Šiliņš, tādējādi šodien, iespējams, savu pirmo maču izlasē kopš 2021.gada februāra aizvadīs Jānis Timma.

Saīsinātajā 16 kandidātu sarakstā nebija arī ULEB Eirolīgas klubu basketbolistu Rolanda Šmita un Artūra Kuruca, kuri bija Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) publicētajā paplašinātajā listē.

Grieķijas izlases sastāvā līdz šim notikušajās sešās spēlēs laukumā gājuši 28 spēlētāji, un tikai viens – spēka uzbrucējs Dimitris Agravanis – piedalījies visos sešos mačs. Tiesa, piektdienas spēlē viņš nepiedalīsies, tāpat nebūs būtisku papildspēku no Eirolīgas komandām. Lielāko daļu Grieķijas izlases sastāva šodienas mačam veidos vietējā čempionāta spēlētāji, tajā skaitā saspēles vadītājs Niks Giks, kurš 2015.gadā daļu sezonas spēlēja “Ventspilī”.

Kvalifikācijas turnīra pēdējā spēļu ciklā 2023.gada februāra beigās Latvijas izlasi gaida izbraukums uz Turciju un spēle savā laukumā ar Grieķiju.

Finālturnīram kvalificēsies pirmo triju vietu ieguvēji.

Latvijas vīriešu basketbola izlases sastāvs 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlei ar Grieķiju:

Artis Ate, Kristers Zoriks (abi – “VEF Rīga”), Dairis Bertāns (Seviljas “Real Betis”, Spānija), Klāvs Čavars (Ļubļinas “Start”, Polija), Andrejs Gražulis (Trento “Dolomiti Energia”, Itālija), Mārtiņš Laksa (Jonavas “CBet”, Lietuva), Toms Leimanis (Madrides “Movistar Estudiantes”, Spānija), Rihards Lomažs (Oldenburgas EWE, Vācija), Mareks Mejeris (Jeruzalemes “Hapoel”, Izraēla), Mārcis Šteinbergs (Manrezas “Baxi”, Spānija), Jānis Strēlnieks (Atēnu AEK, Grieķija), Jānis Timma (bez kluba).

Grieķijas vīriešu basketbola izlases sastāvs 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlei ar Latviju:

Niks Rogkavopuls (Denizli “Merkezefendi”, Turcija), Vasilis Haralampopuls (“Pesaro”, Itālija), Mihalis Lundzis (Pirejas “Olympiakos”), Dimitris Kaklamanakis, Vasilis Murats, Mihailis Cairelis, Niks Giks (visi – Patras “Promitheas”), Dimitris Moraitis (“Peristeri”), Konstanins Gontiks (“Karditsa”), Georgs Calmpuris (Seviljas “Real Betis”, Spānija), Haralambs Jannopuls (Rodas “Kolossos”), Homērs Nedzipoglu (Saloniku “Aris”).