Latvijas futbolisti Nāciju līgas pirmajā mačā piekāpjas Armēnijai

Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien Erevānā, debitējot UEFA Nāciju līgas C divīzijā, ar 1:4 (1:2) piekāpās Armēnijai.

Sestajā minūtē Armēnijai viegli uzdevās uzsākt uzbrukumu un Nairs Tiknizjans iespēlēja soda laukumā, kur no tuvas distances Latvijas vārtsargu Rihardu Matrevicu pārspēja Vaans Bičahčjans, izvirzot vadībā Armēniju, vēsta LETA.

Neilgi pēc tam latvieši tika pie stūra sitiena, kuru izpildīt devās debitants Lūkass Vapne. Viņam izdevās veiksmīgs centrējums uz vārtu priekšu un pie bumbas tika Roberts Uldriķis, kurš sita bumbu Armēnijas vārtu virzienā. Bumbai vēl aizskāra Armēnijas komandas spēlētājs Georgi Arutunjans, kuram tika ieskaitīts bumbas raidījums savos vārtos.

22.minūtē dzelteno kartīti nopelnīja Vapne, kurš mēģināja izsist pretiniekam bumbu, taču neveiksmīgā epizodē vienu no Armēnijas futbolistiem klupināja.

Tuvojoties pirmā puslaika izskaņai, 35.minūtē Kaspars Dubra mēģināja piespēlēt atpakaļ uz vārtiem Matrevicam, bet viņš bija pārāk tālu un bumba ripoja Latvijas vārtos, vadību atgūstot armēņiem.

Piecas minūtes vēlāk latvieši tika pie pretuzbrukuma un Uldriķim bija iespēja vienatnē izskriet pret vārtsargu, taču tika fiksēta aizmugure, neļaujot latvietim noslēgt uzbrukumu.

Arī otrais puslaiks sākās ar Armēnijas vārtu guvumu, panākot 3:1. Pirmo armēņu sitienu atvairīja Matrevics un ar otro mēģinājumu Latvijas vārtos bumbu raidīja Lukass Selarajans.

Cenšoties mainīt situāciju laukumā, Latvijas izlasē tika veiktas četras maiņas un laukumā devās Dmitrijs Zelenkovs, Daniels Balodis, Vladislavs Gutkovskis un Roberts Savaļnieks, nomainot Vapni, Dubru, Eduardu Dašķeviču un Alvi Jaunzemu.

69.minūtē dzelteno kartīti nopelnīja Jānis Ikaunieks, kurš ar nesportisku rīcību atbildēja vienam no pretiniekiem.

Turpinājumā uzbrukums uz Armēnijas vārtiem padevās Gutkovskim, taču viņa sitiens bija vājš un to viegli notvēra pretinieku vārtsargs. Arī armēņiem izdevās pretuzburkums, kuru apturēja Matrevics.

Mazāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Armēnija tika vēl pie ceturtajiem vārtiem, no soda laukuma precīzam esot Eduardam Spercjanam.

Pēc mača ar Armēniju 10.septembrī latvieši “Skonto” stadionā uzņems Fēru salas.

Līdz šim Latvija ar Armēniju ir sacentusies četras reizes, Latvijas izlasei izcīnot divas uzvaras, vienreiz spēlējot neizšķirti un vienreiz zaudējot.

UEFA Nāciju līgas pirmajās trīs sezonās Latvijas izlase sacentās D līgā, no kuras izdevās izkļūt 2022.gadā, kad tika uzvarēts grupā ar Moldovu, Andoru un Lihtenšteinu. Šogad Latvijas valstsvienība ir ielozēta C4 grupā kopā ar Ziemeļmaķedoniju, Armēniju un Fēru salām.

Grupas uzvarētāja iekļūs B līgā, bet pēdējās vietas īpašniecei būs jāpiedalās pārspēlēs par vietas saglabāšanu C līgā.

Latvijas vīriešu futbola izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi – Rihards Matrevics (“Riga”), Frenks Dāvids Orols (“Daugavpils”), Roberts Ozols (Zarafšonas “Qizilqum”, Uzbekistāna);

aizsargi – Kaspars Dubra (“Panevezys”, Lietuva), Roberts Savaļnieks, Daniels Balodis (abi – RFS), Andrejs Cigaņiks (“Luzern”, Šveice), Raivis Andris Jurkovskis, Antonijs Černomordijs, Kirils Iļjins (visi – “Riga”), Alvis Jaunzems (Melecas “Stal”, Polija), Kristers Tobers (Cīrihes “Grasshopers”, Šveice), Maksims Toņiševs, Emīls Birka (abi – “Valmiera”);

pussargi – Aleksejs Saveļjevs, Deniss Meļņiks (abi -“Auda”), Mārtiņš Ķigurs, Dmitrijs Zelenkovs, Jānis Ikaunieks (visi – RFS), Renārs Varslavāns, Lūkass Vapne (abi -“Valmiera”), Eduards Dašķevičs (“Riga”), Eduards Emsis (“Raufoss”, Norvēģija);

uzbrucēji – Marko Regža (“Riga”), Roberts Uldriķis (Atēnu “Kallithea”, Grieķija), Vladislavs Gutkovskis (Tedžonas “Citizen”, Dienvidkoreja).