Latvijas hokeja izlase pārbaudes mačā piekāpjas Šveicei

Foto – LHF

Latvijas vīriešu hokeja izlase sestdien Veinfeldenē pirmajā no divām pārbaudes spēlēm pret Šveices valstsvienību cieta neveiksmi.

Latvija ar rezultātu 2:5 (0:3, 1:0, 1:2) zaudēja Šveicei, vēsta LETA.

Pēc trīs spēlētām minūtēm vadībā izvirzījās mājinieki, vārtus pretuzbrukumā gūstot Dominikam Egli, bet vēl pēc trīs minūtēm šveiciešu pārsvaru dubultoja Enzo Korvi.

Mača 15.minūtē pēc Oskara Batņas noraidījuma, spēlējot vairākumā, 3:0 panāca Kavins Tērkaufs.

Otrajā periodā Šveice nopelnīja četrus divu minūšu noraidījumus, un Latvijai izdevās izmantot trešo vairākumu, vārtus gūstot Jānim Jakam pēc Ronalda Ķēniņa un Riharda Bukartam piespēlēm.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā pēc Riharda Mareņa piespēles no vārtu priekšas ripu Šveices vārtos raidīja Nikolajs Jeļisejevs (2:3).

Tikmēr trīs minūtes līdz pamatlaika beigām vairākumu izmantoja mājinieki, atgūstot divu vārtu pārsvaru (4:2).

Noslēdzošo pusotru minūti Latvija spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem, un līdz ar spēles beigu signālu Šveices hokejistiem vēl izdevās raidīt ripu tukšos vārtos.

Svētdien plkst.16.30 abas izlases vēlreiz krustos nūjas.

Izlase pārbaudes mačus pret Šveici aizvada bez valstsvienības galvenā trenera Harija Vītoliņa, kurš ir saslimis.

Treneru kolektīvs šīm spēlēm izraudzījies trīs vārtsargus, deviņus aizsargus un 14 uzbrucējus. Tikmēr Rīgā palika un treniņus aizvada Patriks Zabusovs, Artūrs Andžāns, Oskars Lapinskis, Raimonds Vītoliņš, Klāvs Veinbergs, Toms Andersons, Kristaps Zīle un Kristaps Sotnieks.

Latvijas hokejisti pagājušajā nedēļā viesos aizvadīja pārbaudes mačus ar Franciju, vispirms zaudējot ar 1:2, bet dienu vēlāk uzvarot ar 3:2. Vēl 8. un 9.maijā mājās būs mači “Arēnā Rīga” ar Kazahstānu.

Latvijas izlase pasaules meistarsacīkstēs B grupā Tamperē krustos nūjas ar Somiju, ASV, Čehiju, Zviedriju, Norvēģiju, Lielbritāniju un Austriju. A grupā Helsinkos spēlēs Kanāda, Vācija, Šveice, Slovākija, Dānija, Kazahstāna, Itālija un Francija.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus.

Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā iecerēts no 13. līdz 29.maijam.

Latvijas vīriešu hokeja izlases kandidāti pārbaudes spēlēm ar Šveici:

Vārtsargi: Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Ēriks Vītols (“Zemgale”/LLU), Patriks Bērziņš (“Liepāja”);

Aizsargi: Jānis Jaks (“Soči”, KHL), Kārlis Čukste (Lahti “Pelicans”, Somija), Roberts Mamčics (“Linkoping”, Zviedrija), Arvils Bergmanis (Aļaskas Fērbenksas Universitāte, NCAA), Ernests Ošenieks (“Kiekko-Vantaa”, Somija), Artūrs Kulda (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Nauris Sējējs (“Chaux-de-Fonds”, Šveice), Sandis Smons (Ženēvas “Servette”, Šveice), Patriks Ozols (“Zemgale”/LLU);

Uzbrucēji: Mārtiņš Dzierkals (Plzeņas “Škoda”, Čehija), Rihards Bukarts (Vladivostokas “Admiral”, KHL), Roberts Bukarts (Vītkovices “Ridera”, Čehija), Andris Džeriņš (Lincas “Black Hawks”, Austrija), Rihards Marenis (Nēšepingas “Vita Hasten”, Zviedrija), Deniss Smirnovs (Ženēvas “Servette”, Šveice), Daniels Bērziņš (Jiviskeles JYP, Somija), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Miks Indrašis (“Biel-Bienne”, Šveice), Oskars Batņa (Mikeli “Jukurit”, Somija), Renārs Krastenbergs (Villahas VSV, Austrija), Edgars Kulda (“Zemgale”/LLU), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Nikolajs Jeļisejevs (Ērnšeldsvīkas “MoDo”, Zviedrija).