Latvijas hokeja izlase pēdējā pārbaudes spēlē uzvar Kazahstānu; Vītoliņš paziņos Latvijas izlases sastāvu pasaules čempionātam

Foto : Edijs Pālens, LETA

Latvijas vīriešu hokeja izlase pirmdien savā pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta “Arēnā Rīga” ar rezultātu 5:1 (3:0, 1:1, 1:0) uzvarēja Kazahstānu.

Latvijas izlases labā vārtus guva Roberts Bukarts, Artūrs Kulda, Renārs Krastenbergs, Mārtiņš Dzierkals un Rodrigo Ābols, vēsta LETA.

Latvijas valstsvienība spēlēja ar teju visiem vadošajiem hokejistiem, tajā skaitā vārtsargu Elvi Merzļikinu, kurš šajā mačā atvairīja 21 metienu un tika atzīts par labāko spēlētāju savā komandā.

Jau spēles pirmajā minūtē pretinieki par skaitliskā sastāva pārkāpumu nonāca mazākumā un trešajā minūtē par to tika sodīti. Latvijas hokejisti sarāva pretinieku aizsardzību un Roberts Bukarts raidīja ripu vārtu augšējā stūrī – 1:0.

Perioda turpinājumā latvieši izturēja mazākumu un savus nākamos vārtus guva, spēlējot četratā pret četriem. Trešdaļas 13.minūtē, Oskaram Batņam aizsedzot pretinieku vārtsarga skatu, Kulda ar metienu no zilās līnijas panāca 2:0.

Trīs minūtes pirms pirmā perioda beigām Krastenbergs atņēma pretiniekam ripu, aizslidoja ātrā pretuzbrukumā un reidu noslēdza ar precīzu metienu mērķī – 3:0. Pirmā perioda beigās nopelnītais noraidījums par skaitliskā sastāva pārkāpumu ļāva nākamā trešdaļas pirmajā minūtē Ņikitam Mihailisam vienus vārtus atgūt.

Trešdaļas turpinājumā Merzļikins vienā no epizodēm pat trīskārt glāba Latvijas izlasi no zaudētiem vārtiem mazākumā. Kad līdz perioda beigām bija palikušas sešas minūtes, Dzierkals, spītējot pārkāpumam, individuāli apslidoja vārtus un panāca 4:1.

Periodu mijā Latvijas hokejisti lielajā mazākumā nosargāja vārtus neskartus. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Ābols vairākumā ar metienu no vārtu priekšas palielināja Latvijas izlases pārsvaru, taču bija spiests pamest laukumu, jo viņam ar ripu trāpīja pa seju. Pēc tam gan Latvijas izlases kapteinis atgriezās uz ledus.

Pamatlaikam sekoja papildlaiks, komandām spēlējot trīs pret trīs, bet šādā formātā vārti netika gūti. Pēc tam tika izspēlēta pēcspēles metienu sērija, kurā Latvija zaudēja ar 2:3. Savus “bullīšus” realizēja Dzierkals un Ābols, bet Iļju Rumjancevu neizdevās pārspēt Nikolajam Jeļisejevam, Rūdolfam Balceram un Rihardam Bukartam.

Svētdien latvieši pretiniekus uzvarēja ar 5:0. Vārtos “sauso” maču aizvadīja Artūrs Šilovs, divus vārtus guva Nikolajs Jeļisejevs, bet pa reizei izcēlās Kārlis Čukste, Oskars Batņa un Andris Džeriņš.

Valstsvienības rindas pagājušajā nedēļā papildināja Nacionālajā hokeja līgā (NHL) spēlējušie Elvis Merzļikins un Rūdolfs Balcers, kuri svētdien atpūtās.

Latvijas hokejisti, gatavojoties gaidāmajam pasaules čempionātam, aizvadīja kopā sešas pārbaudes spēles. Aizpagājušajā nedēļas nogalē latvieši Veinfeldenē tikās ar Šveici un piedzīvoja divus zaudējumus ar 2:5 un 1:3. Savukārt nedēļu pirms tam Latvijas hokejisti viesos aizvadīja pārbaudes mačus ar Franciju, vispirms zaudējot ar 1:2, bet dienu vēlāk uzvarot ar 3:2.

Latvijas izlase pasaules meistarsacīkstēs B grupā Tamperē krustos nūjas ar Somiju, ASV, Čehiju, Zviedriju, Norvēģiju, Lielbritāniju un Austriju. A grupā Helsinkos spēlēs Kanāda, Vācija, Šveice, Slovākija, Dānija, Kazahstāna, Itālija un Francija.

Jau ziņots, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus.

Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā iecerēts no 13. līdz 29.maijam.

Latvijas vīriešu hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš otrdien, 10. maijā, paziņos valstsvienības sastāvu pasaules čempionātam, kuru latvieši uzsāks jau piektdien.

Preses konference “Arēnas Rīga” preses centrā sāksies pulksten 13.