Latvijas U-19 telpu futbola izlase ar nīcenieku Raivi Svili sastāvā uzvar Azerbaidžānu un cīnīsies par vietu finālturnīrā

Latvijas U-19 telpu futbola izlase piektdien Horvātijā izcīnīja uzvaru Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē un sestdien cīnīsies par vietu finālturnīrā, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Latvijas jaunie telpu futbolisti ar rezultātu 4:1 (1:0) uzvarēja vienaudžus no Azerbaidžānas, vēsta LETA.

Spēles devītajā minūtē rezultātu atklāja viens no Latvijas izlases līderiem Edgars Tarakanovs. Lai arī puslaika turpinājumā pārsvars trāpīgos sitienos vārtu rāmī piederēja pretiniekiem, rezultāts līdz iešanai atpūtā nemainījās. Divreiz Latvijas izlases sistās bumbas atsitās pret sāncenšu vārtu konstrukciju.

Latvijas izlases pārsvaru otrā puslaika piektajā minūtē dubultoja Andžejs Mickēvičs, bet trīs minūtes vēlāk precīzs bija arī Maksims Puzikovs. Vēl pēc pāris minūtēm ar trāpīgu sitienu izcēlās arī Daniils Fogels. Piecas minūtes pirms mača beigām vienus vārtus Azerbaidžāna atguva.

Jau sestdien plkst.18 Latvijas komanda aizvadīs turnīra noslēdzošo spēli pret mājinieci Horvātiju. Latvijas valstsvienības sāncenšu savstarpējā cīņā ceturtdien ar 6:1 pārāki bija horvāti, kas nozīmē, ka Latvijas un Horvātijas duelī izšķirsies finālturnīra ceļazīmes liktenis.

Grupas uzvarētāja nopelnīs vietu finālturnīrā, kas septembrī risināsies Spānijā. Latvijas izlases pārstāvētajā apakšgrupā bija plānota arī Baltkrievijas dalība, tomēr šī komanda sacensībās nepiedalās.

Šis ir otrais Eiropas čempionāta turnīrs U-19 telpu futbola izlasēm. Pirmais 2019.gadā noslēdzās ar finālturnīru Rīgā, kura finālā Spānija uzvarēja Horvātiju.

Galvenais treneris Artūrs Šketovs sastāvā iekļāvis spēlētājus no sešiem pašmāju klubiem. Šketovam palīdz treneris Vitālijs Voskāns un vārtsargu treneris Jurijs Trofimovs.