Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Leģendārajā klubā “Kursa” ar karstu ballīti un nakts koncertu svinēs koncertdārza “Pūt, vējiņi!” atklāšanu

Zigfrīds Muktupāvels 27. maijā būs viens no kluba ”Kursa” viesie. Foto – Valters Pelns

Piektdienas, 27. maija, vakarā Liepājas Jūrmalas parkā atdzims un no jauna ieskanēsies divas aizvadītā gadsimta nogalē nozīmīgas kultūrvietas — atjaunotā koncertestrāde “Pūt, vējiņi!” un leģendārāko ballīšu norises vieta — klubs “Kursa”! No pulksten 22 līdz pat rīta gaismai labas mūzikas cienītāji aicināti estrādes atjaunošanu turpināt svinēt klubā “Kursa” — tā būs iespēja satikt atklāšanas koncerta dalībniekus, dziedāt līdzi labi zināmām dziesmām un izbaudīt bezbēdīgas ballītes-diskotēkas noskaņas, informē Elizabete Hartmane, Mārketinga un pārdošanas kampaņas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  Klubs “Kursa” atrodas unikālā vietā — pašā jūras krastā un 60. gadu beigās atklāts reiz varenā zvejnieku kolhoza “Boļševiks” paspārnē. Ēka ir viens no spilgtākajiem padomju modernisma arhitektūras piemēriem, kas līdz šim brīdim saglabājusi autentisko, unikālo iekārtojumu un garu. Vārdi “varena un vērienīga” raksturo ne tikai Latvijā reiz bagātāko zvejas saimniecību “Boļševiks”, bet arī šim vakaram izvēlēto muzikālo programmu un mākslinieku sastāvu. Nakts gaitā uz skatuves kāps tādi roka un popmūzikas smagsvari kā Ainars Virga, Zigfrīds Muktupāvels, Andris Ērglis, Uldis Marhilēvičs&draugi. Atmiņu stāstos ar vakara viesiem dalīsies Latvijas mūzikas enciklopēdija, radio personība un ar Liepāju cieši saistītais Jānis Šipkēvics seniors. 

  Viens no vakara gaidītākajiem notikumiem būs grupas “The HOBOS” atgriešanās pie klausītājiem kopā ar vienmēr enerģisko solistu Ralfu Eilandu. “Apzinoties to, ka mēs jau izsenis esam tuvi draugi, kas vēlas vienoties aktīvā muzikālā lidojumā, esam nonākuši pie idejas sadarboties ar Ralfu Eilandu. Šobrīd ir svarīgi veidot jaunas draudzības, uzturēt esošās un atgādināt par tām, kas jau ilgi mums ir pietrūkušas,” uzsver grupas “The HOBOS” dalībnieki.

  Jau no pulksten 22 laika gara noskaņas kultūras namā radīs vinila plašu meistari, kuri savu aktīvo darbību sākuši 80. gados — producents un TV seja DJ Eduards Švāns un viena no ekstravagantākajām personībām Latvijas mūzikā — DJ Roberts Gobziņš ar “Purva āzi”.

  Pusnaktī dzīvās mūzikas sadaļu atklās viena no šī brīža pieprasītākajām pašmāju grupām — “Carnival Youth”. Grupa savā mūzikā apvieno melodiskumu un jauneklīgu melanholiju ar alternatīvā roka un indī mūzikas enerģiju. 10 gadu laikā apvienība ir izdevusi sešus albumu, pēdējos divus gadus pavadot latviešu kino mūzikas koncertprogrammas “Naivais ku-kū” paspārnē. Šogad “Carnival Youth” atgriežas pie oriģinālmūzikas un pašlaik aktīvi veido muzikālo materiālu jaunai programmai. 
  Pasākuma norises vietā darbosies bārs un kafejnīca, būs pieejamas uzkodas un atspirdzinājumi. Ieeja no 18 gadu vecuma. Kopā ar pieaugušu pavadoni — no 12 gadu vecuma.

  Biļetes uz pasākumu nopērkamas interneta vietnē www.aula.lv. Pasākumam tuvojoties, biļešu cenas pieaugs. Ieeja pasākuma norises vietā no plkst. 22, norises ilgums: līdz rīta gaismai. Norises vieta: kubs “KURSA”, Zvejnieku aleja 11, Liepājā.

Pārsteigumiem un atklājumiem bagātīgs vakars

Zigfrīds Muktupāvels atmiņu ceļos

Pasākumā, kas sestdien satricinās Liepāju, piedalīsies viens no harismātiskākajiem mūziķiem Zigfrīds Muktupāvels. Tā viņam būs arī savdabīga atgriešanās pagātne, jo te savulaik izdziedāts un izspēlēts ne viens vien koncerts. Kad būs beidzies koncerts ”Pūt, vējiņi!” estrādē, svinības turpināsies klubā “Kursa”. Pirms gandrīz 40 gadiem, toreiz kolhoza ”Boļševiks” kultūras nams, vārda tiešajā nozīmē pusgada garumā bija arī mūziķa mājas.
Lielā notikuma noskaņās aicinājām mūziķi uz nelielu interviju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ināra Sudare Sentimentam neļaujas

 • Vai atceraties pirmo uzstāšanos koncertestrādē ”Pūt, vējiņi!” un klubā ”Kursa”?
 • Kad mācījos Liepājas mūzikas skolā, spēlēju Liepājas simfoniskajā orķestrī. Ar to 1985. gadā pirmo reizi koncertēju ”Pūt, vējiņi!” estrādē. Bet par ”Kursu” gan neatceros. Droši vien tas bija kopā ar grupu ”Neptūns”.
 • Zinot, ka būs jāuzstājas tik leģendārās vietās, kas saistītas ar jūsu jaunību, kas vairāk virmo – nostalģija vai atkalredzēšanās prieks?
 • Es sentimentam neļaujos, jo man būs jāvada pasākums koncertestrādē, tāpēc man jādomā, ko darīšu un kā darīšu. Kad viss būs aiz muguras, varbūt tad atļaušos nostalģiskām pārdomām.

Apsargājams objekts

 • Kluba astotā numura istabiņa ir viena no jūsu jaunības dzīvesvietas adresēm. Kā kļuvāt par kluba pastāvīgo iemītnieku?
 • Pēc skolas beigšanas mani norīkoja darbā par mūziķi ”Neptūnā”. Tā kā nebija kur dzīvot, aptuveni pusgadu mitu šajā istabiņā. Gulēju uz muzikantu plaukta. Man gan bija aizvilkti priekšā aizkariņi, lai es netraucētu cilvēkiem, kas pārvietojās caur šo telpu uz kolhoza dokumentu arhīvu.
 • Nakts, tumsa, klusums. Un pēkšņi milzīgajā zālē sāk skanēt mūzika. Cilvēks, kurš nezinātu, ka te naktsmājas ir mūziķim, droši vien nodomātu, ka tas ir kluba spoks. Vai bieži tajā pārtapāt?
 • Te gan jāpiebilst, ka neviens svešs cilvēks šajā ēkā nevarēja iekļūt. Klubs bija apsargājams objekts. Jā, naktīs, kad nenāca miegs, kāpu uz skatuves un spēlēju klavieres. Un, protams, sapņoju lielus sapņus. Par repertuāru gan neprasiet, to neatceros (smejas).

Gāzēts ūdens bez maksas

 • Savulaik Liepājā aizsākās arī zvejnieku kolhozu estrādes orķestru un vokāli instrumentālo ansambļu festivāls ”Jūras pērle”, kas uz toreizējā ”Boļševika” kluba skatuves turpat divdesmit gadu garumā pulcēja daudzus pazīstamus un populārus Latvijas mūziķus. Vai esat piedalījies kādā no šiem festivāliem?
 • Nē. Tikai vienreiz biju skatītājs no malas. Faktiski, kad darbojos Liepājā, bija jau šī festivāla noriets.
 • Dažkārt viena vai otra vieta saistās ar kādu it kā nenozīmīgu sīkumu, kuru atceroties, vēl pēc gadiem raisās smaids. Tāds klubā ”Kursa” bija gāzēto dzērienu automāts, no kura varēja veldzēties bez maksas. Vai bieži to izmantojāt? • Kad dzīvoju, katru dienu, protams. Cik man zināms, tas bija vienīgais gāzētā ūdens aparāts bez maksas. Nospied tik pogu, un ūdens ielīst glāzē. Dažās dzīves situācijās tas ir ļoti svarīgi.
 • Vai no Liepājas laika prātā palicis arī kāds smieklīgs gadījums?
 • (Smejas). Protams. Tos gan publiskot varēs 50 gadu pēc manas nāves.
 • Pabeidziet teikumu: „27. maijā visiem jādodas uz koncertdārza “Pūt, vējiņi!” atklāšanas svinībām klubā ”Kursa”, tāpēc ka…. ”
 • … te valdīs brīva atmosfēra, te satiksies mūziķi, kas nav tikušies gadu desmitiem, te viss notiks radikāli pretējā virzienā, bijušajiem kluba apmeklētajiem tas būs kā jaunas dzīves sākums, bet tiem, kas šeit būs pirmo reizi, tas būs pārsteigumiem un atklājumiem bagāts vakars.
 • Ko klausītājiem piedāvāsiet sestdienas koncertā?
 • Man nav sastādīta īpaša programma, ko dziedāšu. Kad būs beidzies lielais koncerts, kas būs, tas būs. Vadīšos pēc izjūtām.

Pēdējo reizi – Dzejnieka lomā

 • Ko Zigfrīds Muktupāvels dara, kad nespēlē koncertos un nevada pasākumus?
 • Veidoju  radio raidījumus par kultūras procesiem Latvijā un pasaulē ”Kultūras Rondo”.
 • Pirms diviem gadiem atdzima izrāde ”Kaupēn, mans mīļais!” Vai paredzētas kāda izrāde arī vasaras sezonā?
  1. augustā Siguldas estrādē. Tā būs pēdējā izrāde, kurā spēlēšu Dzejnieka lomu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.