Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Līdzjutēju balsojumā par gada basketbolistiem lielāko atbalstu gūst Porziņģis un Laksa

Līdzjutēju balsojumā par 2024./2025. gada sezonas basketbolistiem lielāko atbalstu guvuši Kristaps Porziņģis un Kitija Laksa, informē Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abās spēlētāju kategorijās lielāko atbalstu saņēmuši Latvijas pārstāvji pasaulē labākajās līgās – Laksa un Porziņģis. Savukārt treneru kategorijā balsojuma dalībnieki gandrīz vienlīdzīgi atbalstījuši sešus kandidātus, vēsta LETA.

Latvijas basketbola Gada balvu laureātus šajās nominācijās nosaka, ņemot vērā ne tikai publiskā balsojuma rezultātus, bet arī mediju pārstāvju, LBS Treneru komisijas un LBS valdes viedokļus.

Laureāti kļūs zināmi Latvijas basketbola Gada balvas sarīkojumā 28. novembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz gada trenera balvu pretendē vīriešu valstsvienības bijušais galvenais treneris Luka Banki, kura vadītā komanda FIBA rangā ieņēma 11. vietu un sezonā uzvarēja septiņās no desmit spēlēm. Tāpat uz šo balvu pretendē arī Eiropas vicečempiones 3×3 basketbolā Latvijas galvenais treneris Raimonds Feldmanis.

Uz gada trenera balvu pretendē arī Jānis Gailītis, kurš Veisenfelsas MBC aizveda līdz negaidītam Vācijas kausa titulam. Vācijas kausa īpašnieks, tikai ar sieviešu komandu Zārluī “Royals”, ir vēl viens nominants Matīss Rožlapa, kurš ir arī Vācijas vicečempions.

Astoņu nominantu vidū ir arī Mārtiņš Gulbis, kura vadībā “VEF Rīga” uzvarēja Latvijas-Igaunijas līgā, valsts kausa izcīņā un nacionālajā čempionātā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par sniegumu Eiropas jaunatnes čempionātos uz balvām pretendē U-16 sieviešu izlases trenere Ilze Ose-Hlebovicka un U-18 vīriešu izlases stūrmanis Valdis Razumovskis, kuru vadītās komandas izcīnīja ceturtās vietas, kā arī U-20 B divīzijas čempiones Latvijas stūrmanis Ainars Zvirgzdiņš.

Uz gada basketbolistes balvu pretendē Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) vicečempione, Itālijas čempione un kausa ieguvēja Kitija Laksa, Polijas meistarsacīkšu bronzas laureāte Digna Strautmane, Turcijā trešo vietu izcīnījusī Anete Šteinberga, Baltijas un Lietuvas vicečempione Kate Vilka, kā arī Ungārijas vicečempione un kausa ieguvēja Aleksa Gulbe.

Izceļot spēlētāju individuālo devumu izlasei Eiropas čempionātā, uz gada basketbolista balvu pretendē Dāvis Bertāns, Rihards Lomažs, Kristaps Porziņģis, Rolands Šmits un Artūrs Žagars. Iepriekšējā sezonā Žagars kļuva arī par Eirolīgas čempionu, Turcijas čempionu un kausa ieguvēju, trešo vietu Turcijas meistarsacīkstēs izcīnīja Šmits, tāpat bronza Adrijas līgā bija Bertānam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LBS norāda, ka balsojumam nominēti kandidāti un kandidātes, ņemot vērā līdzdalību un sasniegumus augstākā līmeņa sacensībās klubu un valstsvienības sastāvā, kā arī individuālo statistiku un ieguldījumu komandu spēlēs.

Gada balvas basketbolā tradicionāli tiek piešķirtas kopš 2012. gada, suminot laureātus 12-15 nominācijās.

Foto – Zane Bitere/LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.