Lielajā talkā šogad kopumā tika pieteiktas 1214 talkas vietas, no tām 1001 bija publiskās atkritumu savākšanas un labiekārtošanas talka, bet 213 bija solo talkas, kas sevī ietver talku divatā un ģimenes talkas, aģentūru LETA informēja Lielās talkas pārstāve Zanda Kočāne.
Pagājušajā gadā Lielās talkas mājaslapā tika reģistrētas 1968 talkas vietas, kas bija otrais augstākais skaits kopš Lielās talkas pastāvēšanas. Lielākais skaits pieteikto talku bija 2018.gadā, kad tika reģistrētas 2000 talkas vietas. Pērn no pieteiktajām talkām 1082 bija atkritumu savākšanas, 553 – labiekārtošanas talkas un 333 – individuālās talkas.
Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme pateicās ikvienam talciniekam, kurš šodien devās ārā, lai sakoptu un labiekārtotu kādu teritoriju, padarot Latviju skaistāku un veselāku.
Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) atzīmē, ka Lielās talkas norise jau 15.gadu ir pamatīgs sasniegums, kas apliecina sabiedrības vēlmi iesaistīties ne vien vides aizsardzībā, bet arī vides apziņas veidošanā.
Lielā talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008.gada ne tikai organizē sakopšanas un labiekārtošanas talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī.
Reklāma