“Liepāja” apspēlē “VEF Rīga” LBL pusfināla sērijas otrajā mačā

“Liepāja” svētdien savā laukumā pieveica “VEF Rīga” otrajā “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas spēlē.

Liepājas klubs svinēja panākumu ar 76:71 (14:14, 28:19, 14:18, 20:20) un sērijā līdz trim uzvarām panāca 1-1, vēsta LETA.

Uzvarētāju labā Kristaps Miglinieks sakrāja 19 punktus un septiņas atlēkušās bumbas, 15 punktus guva Ričards Daniels Vanags, bet pa desmit punktiem – Renārs Birkāns, kurš sešreiz rezultatīvi piespēlēja, un Kārlis Šiliņš, kurš izcēlās ar deviņām atlēkušajām bumbām un četriem bloķētiem metieniem.

Viesiem 18 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Anrijs Miška, 16 punktus un piecas atlēkušās bumbas – Kristers Zoriks, 14 punktus guva Glens Kouzijs, bet 11 punktus un 13 atlēkušās bumbas Naisera Bruksa kontā.

Pirmajā ceturtdaļā vadībā pabija abas komandas. Mājinieki pēc Birkāna un Vanaga metieniem sāka ar 4:0 izrāvienu, bet “vefieši” lielāko pārsvaru panāca pēc diviem Arta Ates soda metieniem – 8:4.

Otro ceturtdaļu mājinieki pēc Šiliņa diviem gūtiem punktiem sāka ar 9:0 izrāvienu, vislielāko pārsvaru panākot pēc Miglinieka trīspunktu gājiena (27:16).

Visu atlikušo spēles daļu, atskaitot 69:68 vadību viesiem pēc pieciem Zorika gūtiem punktiem pēc kārtas, vadībā bija mājinieki.

Ceturtdien Rīgā notikušajā spēlē galvaspilsētas klubs guva panākumu ar 79:64.

Trešo spēli abas komandas aizvadīs trešdien Daugavpilī, 28.aprīlī komandas tiksies Liepājā un, ja būs nepieciešams, 30.aprīlī – Rīgā.

“VEF Rīga” bija brīva no izslēgšanas turnīra pirmās kārtas, kamēr liepājnieki ceturtdaļfinālā ar 3-1 pārspēja “Latvijas Universitāti”.

Rīgas vienība Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) regulāro turnīru noslēdza trešajā vietā, bet finālčetriniekā izšķirošajā mačā par čempiontitulu piekāpās Ukrainas komandai Slobožanskas “Prometey”. Liepājas komanda apvienotajā līgā neiekļuva izslēgšanas spēlēs, regulārajā turnīrā ierindojoties desmitajā pozīcijā.

Abas vienības šosezon LIBL bija tikušās divas reizes. Pirmajā duelī ar 98:93 uzvaru svinēja “Liepāja”, bet pēc tam pie panākuma ar 81:76 tika “VEF Rīga”.

Otrā pusfināla pārī spēkojas “Ventspils” un “Ogre”. Arī tur pēc diviem mačiem ir neizšķirts (1-1).

Pērn par LBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri finālsērijā ar 4-1 pārspēja “Ventspili”, bronzas godalgas izcīnot “Ogrei”.