Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā atjauno un netālu no “Pūt, vējiņiem!” novieto vides objektu “Bungas”

Aigara Štāla foto

Piektdien, 6. maijā, Peldu ielas galā pēc atjaunošanas atkal pilsētas vidē ir atgriezies vides objekts “Bungas”. Instrumenti novietoti ne gluži tajā pašā vietā, kur tie atradās pirms demontāžas, bet nedaudz blakus – agrākās puķu dobes un vēl senāk bijušās strūklakas vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komunālā pārvalde šajā pavasarī organizēja un finansēja vietas sagatavošanu, nobruģējot pamatni un izveidojot jaunu apstādījumu dobi, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Vides objekts “Bungas” sākotnēji Peldu ielas galā uzstādīts 2006. gada augustā, festivāla “Liepājas dzintars – 30” norišu laikā. Autors, metālmākslinieks Reinis Kuncītis bungu un šķīvju komplektu vispirms izveidoja no kartona 1:1 mērogā, lai novērtētu, kā tas izskatīsies dabā, pēc tam izkala un samontēja oriģinālu – no nerūsējoša spodrināta tērauda.

  1. gada maijā, uzsākot koncertestrādes “Pūt, vējiņi!” pārbūvi, Komunālās pārvalde “Bungas” demontēja, lai nodrošinātu piekļuvi būvobjektam un novērstu iespēju nejauši sabojāt pašu metālā veidoto kompozīciju.

Divu gadu laikā R. Kuncītis un viņa komanda ir veikusi “Bungu” detaļu tīrīšanu un atjaunošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Vides objekts “Bungas” pēc demontāžas ir notīrītas un atjaunotas. Tagad tās novietotas atpakaļ pilsētas vidē – netālu no estrādes “Pūt, vējiņi!” Jūrmalas parkā.

“Bungas” ir viens no vides objektiem, kas izceļ Liepājas kā muzikālas pilsētas tēlu. Jaunajā vietā netālu no šīs kompozīcijas atrodas grupai “Līvi” veltītais “Spoku koks”. Uz šejieni šonedēļ no Zivju ielas ir plānots pārvest un gar gājēju ceļu virzienā uz estrādi novietot “Mūziķu slavas aleju” – betona pamatnēs iestrādātus Latvijā populāru mūziķu plaukstu atlējumus bronzā.

“Bungas” droši vien saskanēs arī ar citām mākslinieciskajām formām, kas vēl top un ko plānots uzstādīt koncertestrādes ““Pūt, vējiņi!” jaunā zīmola uzsvēršanai un virzīšanai.

“Bungu” izveide sākotnēji bija saistīta ar tūrisma maršruta “Kā pa notīm” zīmju iestrādāšanu pilsētas bruģī un vides objekta “Ģitāra” uzstādīšanu Zivju ielā iepretim agrākajai Pirmajai rokkafejnīcai, kas gan Liepājā vairs nepastāv un nedarbojas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.