Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā atklās izstādi “Filca fluīdi”

Unita Auziņa “Lieliskās zaķu medības”, vilnas vēlums, izšuvums, 2011

No 14. decembra Liepājā Leļļu mākslas un dizaina muzejā, galerijā “Romas dārzs” būs apskatāma tekstilmākslas izstāde “Filca fluīdi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Leļļu mākslas un dizaina muzejs galerijā “Romas dārzs” savu 2023. gada izstāžu ciklu noslēdz ar tekstilmākslas izstādi un tā notiek laikmetīgai mākslai veltītajā izstāžu telpā, portālu “ReKurZeme” informē galerija.

Izstāde “Filca fluīdi” vērš sabiedrības uzmanību uz vienas konkrētas tehnikas – vilnas velšanas (filcēšanas) daudzveidīgo interpretāciju un nozīmi mūsdienu laikmetīgajā tekstilmākslā.

Bioloģijā ar fluīdiem dažkārt saprot ķermeņa šķidrumus, bet ezotērikā – hipotētiskas bioloģiskas enerģijas strāvojumu, kas izdalās no dzīviem organismiem. Tekstilmākslas darbus var pieņemt gan kā materiālu lietu, tehniski izsmalcināti radītu brīnumu, gan, neatkarīgi no izpildījuma – kā prāta un emocionālās pieredzes nesēju, šķiedrā ietvertu domu enerģijas plūdumu. Lai arī vilnas velšana ir viena no vissenākajām tekstila tehnikām, Latvijā šī pārsteidzošā materiāla un tehnikas potenciāla iespējas atklātas salīdzinoši nesen, 21. gs. sākumā. Šobrīd vilnas velšana kā tehnika un vēlums, kā materiāls tiek izmantots gan savā klasiskajā formā, gan organiski apvienots ar izšuvumu, apdruku un dažādām autortehnikām. Šiem darbiem, kas atspoguļo fizisku cilvēka domu un darbības klātbūtni, būtiska to izteiksmes formā var būt gan struktūra, gan virsmas vizuālās un taktilās īpašības. Izstāde “Filca fluīdi” atspoguļo mūsdienu filca mākslas divejādās tendences – neausta materiāla konceptuālu mijiedarbību formas iegūšanai (skulpturālai filcēšanai), vai plašāku izmantojumu ar tēlojuma iespējām, krāsu un faktūru dažādību. Viena materiāla ietvaros skatītājam tiks sniegts neierasti daudzveidīgs ieskats darbos, ko radījuši gan pieredzējušu un labi zināmi tekstilmākslinieki, gan arī jaunie mākslinieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē eksponēto darbu autori – Unita Auziņa, Sabīne Azlauska, Ruta Bogustova, Ilze Grīnberga, Diāna Janušone, Līva Kaprāle, Kristīne Kligina, Andra Kurzemniece, Ruta Linīte, Ieva Prāne, Kristīne Rubļovska, Ksenija Šinkovska, Laura Šķedrova, Elīna Šteinberga, Ilona Valaine – Blekte, Signe Žeļezņaka.

Filca māksla ir ievērota. Izstāde “Filca anatomija”, kura notika 2022.gada rudenī kultūras centrā “SIGULDAS DEVONS”, tika izvirzīta balvai “Kg kultūras” nominācijā “PĀRSTEIGUMS”.

Latvijas Tekstilmākslas asociācija ir profesionālu mākslinieku apvienība, kas dibināta 1994. gada aprīlī. Tekstilmākslas asociācijas pārstāvji ir dažādu paaudžu tekstilmākslinieki. Kā svarīgākais jāizceļ LTA apņemšanās sekmēt mūsdienu tekstilmākslas aktivitātes un veicināt Latvijas tekstilmākslas iekļaušanos pasaules mākslas procesos. LTA kopš dibināšanas brīža ir realizējusi vairāk kā 200 izstāžu projektus Latvijā un sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecībām ārzemēs, izveidotas izstādes daudzās valstīs: Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Krievijā, Vācijā, Beļģijā, Itālijā, Grieķijā, Norvēģijā, Ķīnā, Spānijā u.c.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.