Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā atklās izstādi “Remember – ReAct. Holokausta pieminēšana un antisemītisma apkarošana Zviedrijā”

Pirmdien, 13. jūnijā, pulksten 17 Liepājas ebreju draudzes zālē, Kungu ielā 21 Zviedrījas vēstniece Latvijā Kārina Hēglunda atklās izstādi ‘’Remember – ReAct. Holokausta pieminēšana un antisemītisma apkarošana Zviedrijā’’

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde ir veltīta izpratnei par Holokausta piemiņu Zviedrijā, tās attīstībai un saistībai ar cilvēktiesību problemātiku. Tajā parādīts, kā antisemītisms, rasisms un ksenofobija izpaužas mūsdienās, kā tie ietekmē dažādas sabiedrības grupas, traucējot normālu funkcionēšanu, portālu “ReKurZeme” informē fonda “Liepājas ebreju mantojums” direktore, izstādes kurātore Ilana Ivanova.

Tieši šiem jautājumiem lielā mērā bija veltīts 2021. gada 13. oktobrī Malmē notikušais Starptautiskais Holokausta atceres un antisemītisma apkarošanas forums, kurā līdz ar 50 valstu vadītājiem piedalījās arī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Izstāde tapusi kā šī foruma rezultāts.

Izstāde‘’Remember – ReAct. Holokausta pieminēšana un antisemītisma apkarošana Zviedrijā’’ parāda, kā Holokausta traģēdija, centieni to novērst un palīdzēt izdzīvojušajiem veidojuši mūsdienu izpratni par cilvēktiesībām, to aizsardzības nepieciešamību gan valstī, gan starptautiskajā līmenī.

Izstāde “Remember – ReAct. Holokausta pieminēšana un antisemītisma apkarošana Zviedrijā”, ko piedāvā Zviedru Institūts, Zviedrijas vēstniecība Latvijā un muzejs “Ebreji Latvijā”, Liepājā organizē un atbalsta arī atklātais sabiedriskais fonds ‘’Liepājas ebreju mantojums’’, ‘’Uniting History’’ fonds un Liepājas ebreju draudze.
Izstāde ir apskatama no 2022.gada 14. jūnija līdz 25. jūlijam, iepriekš sazinoties pa tālr. 29747027; 22318588. Īpaši aicināti apmeklēt izstādi skolēni un studenti, kā arī visi interesenti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.