Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Liepājā ielai pie topošā bērnudārza piešķirts nosaukums – Saulrietu iela

Ceturtdien, 23. martā, Liepājas valstspilsētas domes sēdē deputāti apstiprināja lēmumu jaunizbūvētai ielai pie topošā bērnudārza Dienvidrietumu mikrorajonā piešķirt nosaukumu “Saulrietu iela”. Šo variantu izvirzīja un par to nobalsoja paši iedzīvotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

400 metrus garā iela sāksies no Klaipēdas ielas krustojuma pie t/c “XL Sala” un virzienā uz jūru vedīs gar diviem bērnudārziem un noslēgsies pie daudzdzīvokļu dzīvojamajiem namiem. Tāpat ielas nosaukums piešķirts trīs perpendikulārajām ielu daļām, kas savieno Saulrietu un Liedaga ielu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pašvaldība.

Ielas nosaukuma izmaiņas skars četrus īpašumus – trīs komercobjektus Liedaga ielā 4, Liedaga ielā 4A un Klaipēdas ielā 64, kā arī attieksies uz topošo bērnudārzu. Liepājas pilsētas būvvalde divu mēnešu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas veiks Saulrietu ielai piegulošo nekustamo īpašumu adrešu maiņu. Par īpašumu numerāciju būvvaldē tiks pieņemti vēl atsevišķs lēmums, par ko īpašnieki tiks informēti, lai pie savām ēkām varētu uzstādīt jaunās māju numurzīmes.

Saulrietu ielas nosaukuma aktualizāciju valsts un Liepājas valstspilsētas pašvaldības informācijas sistēmā veiks Nekustamā īpašuma pārvalde. Savukārt Komunālā pārvalde uzstādīs ielas nosaukuma zīmes un pēc ielas izbūves un nodošanas ekspluatācijā iekļaus apsaimniekojamo ielu sarakstā.

Lai apzinātu iedzīvotāju viedokli, no 2022. gada 14. novembra līdz 12. decembrim tika organizēta sabiedriskā apspriešana, aicinot iedzīvotājus ieteikt savus priekšlikumus ielas nosaukumam. Tajā saņemti 300 iedzīvotāju viedokļi par kopumā 120 dažādiem ielu nosaukuma variantiem. Apkopojot rezultātus, Liepājas pašvaldība rīkoja sabiedrības balsojumu, aicinot iedzīvotājus izteikt viedokli, kurš no trīs ielas nosaukuma variantiem būtu visatbilstošākais – Saulrietu, Kāpu vai Viļņu ielu. Visvairāk balsu saņēma variants – Saulrietu iela.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.