Žūrijas komisija, izvērtējot visus deviņus iesniegtos darbus metu konkursā par Liepājas vēsturiskās Vannu mājas pārbūvi par SPA centru un iepazīstoties ar iedzīvotāju vērtējumu, pieņēmusi lēmumu par labāko ideju piedāvājumiem, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.
Pirmo vietu žūrija piešķīra darbam ar devīzi “SPA22”, otro vietu – darbam “AXI00”, trešo vietu – “DUN22”. Vēl papildu atzinība no pasūtītāja piešķirta piedāvājumam “PMB22”.
Lēmums par iesniegto piedāvājumu vietu sadalījumu pieņemts 20.jūnijā pēc vairākkārtējām sēdēm ar balsu vairākumu, to starpā ieskaitot sabiedrības vērtējumu, pielīdzinot to līdzvērtīgu kā viena žūrijas locekļa balsi. Lai gan sabiedrības un žūrijas vērtējums un vietu sadalījums nedaudz atšķīrās, kopvērtējumā visi četri iedzīvotāju favorīti saņēma gan godalgotas vietas, gan pasūtītāja novērtējumu.
Pēc lēmuma pieņemšanas pirmdien tika atvērtas slēgtās aploksnes un noskaidrots, ka metu piedāvājumu “SPA22”, kas vērtējumā saņēma 1.vietu, izstrādājusi pilnsabiedrība “ZGT”. 2.vietas piedāvājumu “AXI00” izstrādājis lietuviešu personības apvienība, kuras dalībnieki ir uzņēmums “Dvi architektes” un vēl septiņi lietuviešu pārstāvji – Viktorija Puodžiūte, Audrone Paulauskiene, Pauļus Armonas, Simas Balnionis, Ruģile Palevičiūte, Anastasija Bogomolnikova un Artūrs Zamblauskas. 3.vietā ierindoto “DUN22” piedāvājumu veidojis SIA “K Idea”. Savukārt ar atzinību novērtēto piedāvājumu “PMB22” izstrādājis SIA “Outofbox”.
Komentējot metu konkursa rezultātu, pilsētas arhitekts Uģis Kaugurs norāda, ka saņemtas kvalitatīvas ilustrācijas dažādām, konceptuāli atšķirīgām, bet pamatotām pieejām. Žūrijas vērtējums par vieniem darbiem bija kopumā visai vienprātīgs, turpretim par citiem radikāli atšķirīgs teju visos vērtējuma kritērijos.
“Lai arī žūrija norādīja, ka neviens no godalgotajiem darbiem tieši iesniegtajā formā nav derīgs par pamatu būvprojektēšanai, atšķirīgo risinājumu ieguvumus un zaudējumus iespējams salīdzināt, pārbaudīt, tostarp, atmest nederīgo un uz to pamata precizēt programmu un definēt spēles noteikumus tālākai projekta izstrādei,” atzīst arhitekts.
Vienlaikus žūrija ir lēmusi par godalgoto vietu sadalījumu, kuriem ideju konkursa pasūtītājs – uzņēmums “Liepojos kopos” – izmaksās naudas balvas, proti, 1.vietai – 5000 eiro prēmiju, 2.vietai – 3000 eiro prēmiju, 3.vietai – 2000 eiro prēmiju, bet atzinību saņēmušajam darbam pasūtītājs piešķīra prēmiju 500 eiro.
“Šis arī mums kā pasūtītājam ir ļoti būtisks projekts, jo apzināmies vēsturiskās ēkas īpašo nozīmi pilsētas kopējā kontekstā. Darbu turpināsim ar visiem godalgoto vietu saņēmējiem, kuru idejas plānots attīstīt, izstrādājot turpmāko teritorijas attīstības plānu,” sola uzņēmuma “Liepojos kopos” direktors Virģinijs Brundza.
Lai nodrošinātu liepājnieku līdzdalību lēmuma pieņemšanas procesā, pirms galējā lēmuma pieņemšanas žūrija trīs nedēļas, no 16.maija līdz 5.jūnijam, nodeva visus darbus iedzīvotāju vērtējumam. Iesniegtie meti bija šifrēti ar ciparu un burtu kombināciju, kas līdz lēmuma pieņemšanai nodrošināja autoru anonimitāti un lēmuma pieņemšanas objektivitāti.
Kopumā savu viedokli izteica 465 iedzīvotāji, tajā skaitā 421 elektroniski un 44 klātienē. Iedzīvotāju vērtējumā visvairāk balsu saņēma “DUN22” – 144 balsis, kam sekoja darbs “PMB22” ar 115 balsīm un “SPA22” ar 104 balsīm. Darbs ar devīzi “AXI00” saņēma 78 iedzīvotāju balsis, “AQT37” – 34 balsis, “CLT11” – 20 balsis, “PLD22” – 19 balsis, “HTT02” – 12 balsis un “BAS22” – sešas balsis.
Pēc sabiedrības vērtējuma apzināšanas žūrijas komisijas locekļi sanāca kopā, lai izvērtētu iesniegtos darbus un pieņemtu gala lēmumu, vērtējot projekta ideju funkcionālo risinājumu un atbilstību projektēšanas uzdevumam, piedāvājumu saderību ar esošo Vannu mājas ēkas būvapjomu, objekta iekļaušanos kultūrvēsturiskajā ainavā, saudzīgu iederību Jūrmalas parkā, kā arī Vannu mājas pārbūves arhitektoniskos risinājumus un labiekārtojumu.
Ideju konkursā “Vēsturiskās Peldu iestādes pārbūvei par SPA centru un teritorijas labiekārtošanai Miķeļa Valtera ielā 13, Liepājā” iesniegtos darbus vērtēja žūrijas komisija, kurā piedalījās pasūtītājs, “Liepojos kopos” direktors Brundza, Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis, arhitekts Juris Poga, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes vadītājs Juris Dambis, Latvijas Ainavu arhitektu asociācijas priekšsēdētāja Helēna Gūtmane, Lietuvas Arhitektu savienības pārstāvis Darjus Osteika, Liepājas pilsētas Būvvaldes pilsētas arhitekts Kaugurs, Liepājas pilsētas Būvvaldes arhitekte Gunta Šnipke, Liepājas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija) un Liepājas pašvaldības domes pastāvīgās Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija). Tāpat žūrijas balsojumam tika pieskaitīts iedzīvotāju izteiktais vērtējums.
Kā vēstīts, ēku un zemes īpašnieks UAB “Liepojos kopos” sadarbībā ar Liepājas pilsētas būvvaldi izsludināja atklātu ideju metu konkursu, lai atrastu iespējami labākos, arhitektoniski kvalitatīvākos risinājumus Peldu iestādes jeb Vannu mājas pārbūvei par SPA centru.
Reklāma